Akčné letenky do Indie za 301 €

Tagy:  lietanie, cestovanie, lacné letenky, akčné letenky, india, dovolenka, pobyt

Sponzorované odkazy:

Akčné letenky do Indie za 301 €

Od začiatku zimy sa na vás pravdepodobne zo všetkých strán valia akčné ponuky na lacné letenky do horských oblastí, ale aj na exotické dovolenky na Maledivy alebo Srí Lanku. Stráviť nejaký ten čas na prakticky opustenej pláži, popíjať kokosové mlieko a nechať sa rozmaznávať slnečnými lúčmi je pre väčšinu ľudí úchvatná predstava, avšak nájdu sa takí, ktorým povaľovanie sa na pláži nič nehovorí a ktorí by radšej spoznávali odlišné kultúry, obyvateľov a iné pomery, než na ktoré sú zvyknutí zo Slovenskej republiky. Láka vás skôr poznávacia dovolenka plná pamiatok, dobrého jedla a cestovanie s batohom? Potom sa vydajte do Indie, kde budete ako ryba vo vode!

India v kocke

India, alebo tiež Indická republika je krajina, o ktorej počul pravdepodobne každý človek. Ide o druhú najľudnatejšiu krajinu sveta a čo do svojej veľkosti je v poradí na siedmom mieste. Rozkladá sa na južnom okraji Ázie a značnú časť jej pevniny obklopuje more.

Autor: YannAutor: Yann

Indiu veľa ľudí vníma v úplne inom svetle, než by mali. Vzhľadom k najrôznejším filmom a dokumentom, pôsobí krajina na ľudstvo tak trochu zanedbaným a možno aj chudobným dojmom, avšak opak je pravdou. Hneď po Číne sa India pýši najrýchlejším ekonomickým rastom, je členom Commonwealthu, vlastní jadrové zbrane a je považovaná za veľmoc s budúcim štatútom super veľmoci. India je jednou z krajín, kde je najväčší rozdiel medzi chudobou a bohatstvom. Na jednej strane sa vyskytujú miliardári v honosných vilách, svetovo preslávený lekári s umelcami, na strane druhej ľudia trpia biedou, hladom a v slumoch žijú v neľudských podmienkach. To všetko skrátka prináša preľudnenia, ktoré je v krajine viditeľné, pretože sa práve India pýši miliardou obyvateľov.

India je tiež veľmi významná pre svoju nezameniteľnú architektúru a dych berúce dejiny, ktoré majú svoj pôvod už v 3 tisícročí pred naším letopočtom. India vznikla v čase, keď bol svet ešte v „plienkach“ a preto je jej vedecký pokrok taký značný a pokročilý. Keď sa pozriete do akéhokoľvek kúta Indie, všade uvidíte prekrásne stavby, chrámy a budovy, ktoré majú svetské kúzlo a náboženského ducha. Miestni obyvatelia sú obvykle ortodoxní veriaci, o čom svedčí ich kult mnohobožstva, čiže hinduizmus.

Čo je vo svete tak populárne a pre mnoho ľudí kľúčové, je indická strava. Indovia majú svoju orientálnu a taktiež nezmeniteľnú kuchyňu, ktorá v sebe snúbi kúzlo karí a umenie používať to správne korenie, aby bolo jedlo vyvážené a neuveriteľne výborné. Indické reštaurácie tak nájdete po celom svete a treba podotknúť, že majú svoj úspech.

S kým cestovať?

Do Indie sa v januári môžete pozrieť za skvelých 301 €, a to len s leteckou spoločnosťou Lufthansa, ktorá v novom roku prichádza s radom neopakovateľných ponúk, ktoré jednoducho nemožno odmietnuť.

Autor: Paul MannixAutor: Paul Mannix

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Akčné letenky do Indie za 301 € bol publikovaný 27. ledna 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...