Dominikánska republika za 360 €

Tagy:  lacné letenky, akčné letenky, lietanie, cestovanie, dovolenka, pobyt, air berlin, dominikánska republika

Sponzorované odkazy:

Dominikánska republika za 360 €

Jeden z najpopulárnejších koníčkov, cestovanie, má tú výhodu, že sa mu môžete venovať prakticky po celý rok. V letných mesiacoch je možné cestovať do typických prímorských destinácií, v zime zase na hory alebo za exotikou a takmer kedykoľvek sa môžete vydať na eurovíkend alebo za pamiatkami. Bohužiaľ v predošlých rokoch nebola sloboda cestovania taká, ako je tomu dnes, a to nielen kvôli režimu, ale predovšetkým preto, že navštevovať iné končiny bolo veľmi nákladné. Doby sa našťastie rapídne zmenili a vy tak môžete lietať po celom svete takmer za babku. Ak vám tohtoročná zima pripadá už tak nejako dlhá a studená, zabudnite aspoň nachvíľu na Slovenskú republiku a vydajte sa za krásami Dominikánskej republiky…

Komu by sa nepáčilo zavítať, aspoň raz za svoj život, do prekrásnej Karibskej oblasti? O dlhých piesočných plážach, neustále priezračnom mori, dych berúcej prírodnej scenérii a príjemnom obyvateľstve, sníva asi každý. Prečo by ste si túto svoju túžbu tento rok nevyplnili, keď sa napríklad do Dominikánskej republiky môžete pozrieť už za skvelých 360 €, a to vrátane spiatočného letu. Tak na čo ešte čakáte? Hurá na exotickú dovolenku v januári!

Autor: Martin Le RoyAutor: Martin Le Roy

Dominikánska republika sa rozkladá v Karibiku vo Veľkých Antilách, a to kúsoček od známeho ostrova Haiti, ktoré niekoľkokrát zachvátilo zemetrasenie. Táto krajina je veľmi obľúbenou turistickou destináciou, pretože medzi ostatnými karibskými ostrovmi vyniká svojou odlišnosťou. Kým niektoré sú takmer pusté, Dominikánska republika sa pýši 40 percentami lesného porastu a predovšetkým hornatým povrchom, ktorý završuje hora s výškou takmer 4 000 metrov nad morom. Ak plánujete v Dominikánskej republike odpočívať, chytať bronz a plávať v mori, nemusíte mať obavy, pozdĺž pobrežia sa totiž tiahnu nížiny a tak o nič nerobenie a poriadny odpočinok, rozhodne nebude núdza. Hneď ako by vás ale tento druh relaxácie prestal baviť, máte veľa možností, ako naložiť so svojím voľným časom. Okrem športovania v hotelovom rezorte, potápaní alebo surfovaní, možno vyraziť do hôr alebo na bežnú pešiu turistiku. V prípade, že budete chcieť preskúmať tunajšie hory alebo tropické dažďové pralesy, oslovte sprievodcu alebo miestneho rodáka. Sami sa za dobrodružstvom určite nevydávajte. Veľa ľudí sa návšteve Dominikánskej republiky vyhýba, pretože tunajšie počasie nemá stále oblohu bez jediného mráčika. Priemerné teploty sa pohybujú síce okolo 30 stupňov, ale počítajte s občasnými dažďami, ktoré k tejto tropickej lokalite jednoducho patria.

Ak vás Dominikánska republika uchvátila a radi by ste poznali jej krásy na vlastnej koži, vydajte sa s leteckou spoločnosťou Air Berlin do vzduchu už teraz, a to za bezkonkurenčné ce­ny.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Autor: Mercedes.. Life as I PicturedAutor: Mercedes.. Life as I Pictured

Článok Dominikánska republika za 360 € bol publikovaný 20. ledna 2015 v 19.00 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...