Letenky do USA alebo do Ameriky za pár hodín

Tagy:  letenky, USA, Amerika, Delta, New York, lacné letenky

Sponzorované odkazy:

Letenky do USA alebo do Ameriky za pár hodín

Amerika alebo cestovanie za veľkú mláku. Chystáte sa do USA? Neviete si rady, akú leteckú spoločnosť vybrať? Obávate sa, že váš let bude trvať celú večnosť? Nemajte strach. Poradíme vám, ako sa do Ameriky dostať „za pár hodín“.

Pohľad na nočný New York, autor: MorrisseyPohľad na nočný New York, autor: Morrissey

Ako a kde si zakúpiť letenku?

Cena letenky je jedným z najdôležitejších priorít vôbec. Pri rozhodovaní, akou leteckou spoločnosťou poletíte, hrá práve cena najväčšiu úlohu. Pri ceste do USA sa ceny leteniek líšia o viac ako 400 €. Samozrejme záleží, akú ste zvolili destináciu, dátum odletu a mnoho ďalších faktorov.
V dnešnej dobe máte na výber z celej rady leteckých spoločností, ktoré lietajú do USA. Môžete zvoliť tú najkratšiu cestu, teda priamy let z Prahy do Atlanty či New Yorku. Alebo aj variant s prestupnými letmi. Je potrebné dôkladne pri výbere letenky porovnať ceny a letové poriadky jednotlivých spoločností. Samozrejmosťou je, rozhodnúť sa pre tú najvhodnejšiu ponuku v zmysle časových dispozícií a ceny.

Výber letenky

Pri výbere letenky buďte flexibilný a prispôsobte sa. Čo sa tým myslí? Napríklad lety uprostred týždňa bývajú obvykle lacnejšie ako lety počas víkendu. To isté platí o sezónnom období a pod. Dôležité je, včas zakúpiť letenku – s dostatočným časovým predstihom. Cena letenky totiž postupom rastie.

Pohľad na nočnú Atlantu, autor: Eva ArnicanováPohľad na nočnú Atlantu, autor: Eva Arnicanová

Letenky do USA

Rezervovať letenky do USA môžete nielen online z počítača, cez cestovnú agentúru alebo z akéhokoľvek letiska na svete.
Hlavným dopravcom, ktorý ponúka priame lety z Prahy do New York City a Atlanty sú Delta Air Lines. Do New Yorku bude váš let trvať cca 8 – 10 hodín a do Atlanty potom cca 9–12 hodín. Ide o priamy let, ktorý je nesmierne pohodlný vzhľadom k časovému posunu. Záleží už len na vás, či si vyberiete nočný let alebo denný. Ja osobne odporúčam odlietať ráno a počas cesty sa poriadne vyspať.
Na letisku v Prahe vás bude čakať hneď niekoľko kontrol, pasová kontrola, colná a kontrola vás samotných. Niekedy môžete predstúpiť aj na pohovor, kde sa vás budú zamestnanci letiska vypytovať, prečo letíte práve do USA, čo je cieľom vašej cesty, kto vám balil kufre, aké cenné veci prevážate a pod. Nejedná sa o „vyzvedanie“ len tak pre nič za nič… Colníci a zamestnanci letiska sa vás pýtajú z dôvodu vašej bezpečnosti.
Najčastejšie prestupové letiská sú: Heathrow v Londýne, Frankfurt nad Mohanom v Nemecku, Amsterdam v Holandsku, Mníchov v Nemecku a mnoho ďalších.

Zakúpenie výhodnej a lacnej letenky, s čo najkratšou dobou letu a s čo najmenej prestupnými letmi môže niekedy zabrať niekoľko hodín hľadania na internete. Niekedy vám môže trvať celé dni alebo len hodiny, než narazíte na ten najkratší let za najlepšiu cenu.

Najlacnejšie letenky do USA ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do USA alebo do Ameriky za pár hodín bol publikovaný 27. prosince 2012 v 11.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...