Kréta s Air Berlin za 63 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, kréta, grécko, leto, air berlin, lacné letenky, akciové letenky

Sponzorované odkazy:

Kréta s Air Berlin za 63 €

Kréta je nesporne najnavštevovanejším ostrovom Grécka, pretože v sebe skrýva všetko, čo turista od dokonalej destinácie vyžaduje. Krásne pláže, priezračné a čisté more, subtropické teploty skoro po celý rok a samozrejme nosná dávka histórie. Toto a mnohé ďalšie, môžete od ostrova Kréta čakať. Ak sa vám doteraz nepošťastilo ho navštíviť, využite akčnú ponuku a vydajte sa na dovolenku už dnes s letenkami od Air Berlin za 63 €.

Kréta ako historický artikel

Kréta síce nie je najväčším ostrovom Stredozemného mora, avšak rozhodne najzaujímavejším. Jej história siaha až do staroveku, kedy Kréta predstavovala dôležitý bod pre obchody. Iste ste počuli o krétskych bájach, ktoré sa v gréckej mytológii neraz objavujú. Podľa povestí bol tu v labyrinte uväznený syn kráľa ktorý bol na pol býk a na pol človek. Ako to s týmto monštrom v skutočnosti bolo, už asi nezistíme, ale pravdou zostáva, že tu labyrint naozaj stál a jeho pozostatky môžete vidieť aj dnes.

Užite si more za 63 €, autor: anybookersUžite si more za 63 €, autor: anybookers

Prečo ísť na Krétu?

Dôvodov, prečo sa vypraviť na Krétu, je nespočetné množstvo. Prvým z nich môže byť napríklad fakt, že je tu krásne počasie, a to dokonca aj v zime. Zatiaľ čo v niektorých prímorských oblastiach prší, na Kréte je takmer celoročne slnečno, čo hrá v prospech turistickému ruchu. Ďalším dôvodom bude iste more. To je teplé, čisté a má krásnu farbu, typickú pre južnejšie oblasti Stredozemného územia. O plážach je ťažké písať a hovoriť, pretože je ich krása prakticky neopísateľná. Čo sa prostredia týka, naozaj nemusíte mať strach, že by ste snáď narazili na lokalitu, kde by sa vám nepáčilo. Niektoré krajiny, hoci sú atraktívne, majú jednu nevýhodu, a tou je nepríjemné obyvateľstvo. Gréci sú naopak veľmi ústretoví, priateľskí a turistov si veľmi vážia. Keby ste na ostrov prišli, ako sa hovorí, naslepo, takmer každý občan by vám rád zohnal ubytovanie a dokonca za príjemné peniaze. Pozvanie na večeru alebo popoludňajšiu párty vás nemusia nijako desiť, Gréci sú skrátka takí a tak sa k nim s chuťou pridajte.

Cestujte s Air Berlin

Vznik nemeckej leteckej spoločnosti Air Berlin sa datuje k roku 1978. Možno teda tvrdiť, že má už svoju históriu, ktorá sa nesie v duchu veľmi pozitívnych ohlasov, predovšetkým zo strán spokojných turistov. Hoci aerolinka nie je nízkonákladová ani charterová, veľmi často prichádza s akčnými letenkami, ktoré takmer nemajú konkurenciu. V júli sa napríklad na pôvabný ostrov Kréta pozriete za necelých 70 €, čo je ponuka, ktorá sa neodmieta!

Na Krétu už len lacno, autor: paramatosNa Krétu už len lacno, autor: paramatos

Lacné letenky ponúka pelikan.cz

Článok Kréta s Air Berlin za 63 € bol publikovaný 28. července 2014 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...