Letenky do Paríža - aké sú možnosti?

Tagy:  lacné letenky, Paríž, Francúzsko, Orly, Charles de Gaulle

Sponzorované odkazy:

Letenky do Paríža - aké sú možnosti?

Paríž, jedno z najromantic­kejších miest Európy i sveta a zároveň lákavá pulzujúca metropola takmer za bukom. Lacné letenky v tomto prípade teda prichádzajú skutočne vhod.

Parížske letiská

Parížska metropola je dostupná prostredníctvom dvoch hlavných letísk – letisko Orly a Roissy – Charles de Gaulle. Prvé z nich je síce bližšie stredu Paríža, ovšem z toho druhého je doprava často jednoduchšia. Tretím letiskom, ktoré je tiež využívané pre cestu do Paríža, je Beauvais, využívané niektorými nízkonákladovými aerolinkami. Leží približne 80 kilometrov od centra a medzi ním a Parížom jazdí linkový autobus stojaci približne 13 eur.

S nízkonákladovkami do Paríža

Do Paríža sa dostaneme pomerne ľahko dvoma nízkonákladovými spoločnosťami lietajúcimi pravidelné linky Praha – Paríž.

Konkrétne easyJet lieta na letisko Charles de Gaulle a jeho letový poriadok zabezpečuje dennú dostupnosť letov. Na to isté letisko lietajú aj SmartWings. Aj tieto nízkonákladové aerolinky potešia svojim letovým poriadkom, v niektorých obdobiach ponúkajú hneď niekoľko liniek denne, čo je príjemné ako pre služobne cestujúcich, tak pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť napríklad len víkend pod Eiffelovkou.

Ponuky klasických aeroliniek

Aj klasické aerolinky dokážu urobiť ponuku letov do Paríža zaujímavú. Nie je tak výnimkou, že prichádzajú s obmedzeným počtom leteniek, ktoré svojou cenou výrazne konkurujú nízko nákladovým leteckým dopravcom.

Ako ešte do Paríža?

Cenové zvýhodnenie na letenky do tejto obľúbenej metropoly využívajú aj ďalší predajcovia leteniek, ktorí majú v ponuke hneď niekoľko rôznych spoločností. V ich vyhľadávačoch leteniek sa tak stretneme s rôznymi dočasnými ponukami či cenovo zaujímavejšími termínmi letu. Oplatí sa ale sledovať a byť pripravený k akcii.

V predstihu – áno či nie?

Ak váhate, či kupovať letenku v predstihu, alebo nie, nie je nič lepšie, než chvíľu sledovať situáciu. Predajcovia typu Kráľovná predávajú lacnejšie letenky najmä s väčším predstihom. U nízko nákladových spoločností toto neplatí, situácia je však výrazne menej predvídateľná. Platí tu ale, že je možné kúpiť za najnižšie možné ceny aj niekoľko dní pred dátumom odletu.

Ako z letiska?

Ak sa do Paríža dostanete skutočne za babku, potrebujete tiež vedieť, ako sa lacno dostať z letiska. Nie všetky možnosti sú totiž výhodné a ľahko sa môže stať, že doprava z letiska bude v porovnaní s cenou letenky veľmi vysoká. Všeobecne je vždy najlacnejšie využiť obyčajných linkových autobusov a potom prestúpiť na metro. V prípade oboch letísk totiž jazdia aj špeciálne, samozrejme tiež výrazne drahšie linky vlakov či autobusov.

Najlacnejšie letenky do Paríža ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Paríža - aké sú možnosti? bol publikovaný 26. prosince 2012 v 11.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...