Začnite plánovať letnú dovolenku už v marci

Tagy:  letná dovolenka, cestovanie, pobyt, zahraničie, more, letenky

Sponzorované odkazy:

Začnite plánovať letnú dovolenku už v marci

Hoci ešte len skončila zima a jar je na začiatku, než sa nazdáte, budú tu hlavné prázdniny a pred vami opäť každoročná otázka, kam na dovolenku. Ak začnete prázdninový pobyt riešiť až v júni, ak nie v júli, na akčné ceny a výhodné ponuky môžete rovno zabudnúť. S oneskorencami počíta každá cestovná kancelária, každé ubytovacie zariadenie a tiež všetky aerolínie, preto zaplatíte plnú cenu. Ak sa chcete vydať do obľúbenej destinácie za skvelé ceny, začnite dovolenku plánovať už teraz!

Kam sa tento rok vydať?

Väčšina ľudí začne dovolenku plánovať tak, že sa celá rodina dohodne na vybranom letovisku a následne sa z ponúk cestovných kancelárií vyberá ten najvhodnejší variant. Pokiaľ sa máme ale hneď na začiatku obmedziť len na pár možností, nikdy nemôžete naraziť na tú naozaj najvýhodnejšiu. Skúste tento rok zaujať opačné stanovisko a najprv prezrite všetky ponuky a až potom zvyšku rodiny podajte svoje návrhy.

Plánujte včas, autor: persasaPlánujte včas, autor: persasa

Kde hľadať?

Dôležité je tiež vedieť, kde správnu dovolenku hľadať, lebo nie každý si je vedomý, kde na akčné ponuky vôbec naraziť. Ak sa každoročne vydávate do kamenného obchodu cestovnej kancelárie a žiadate si katalóg, robíte ohromnú chybu. Tieto spoločnosti si účtujú aj sprostredkovateľské služby, takže vás celá dovolenka vo výsledku môže stáť až o 50 percent viac, než keby ste pátrali na vlastnú päsť.

Zaručeným radcom je v tomto prípade vždy internet, kde sa to ponukami len tak hemží. Ak budete hľadať starostlivo a s rozvahou, môžete naraziť na naozaj lacné zájazdy, ktoré ponúkajú polpenziu, plnú penziu či dokonca all inclusive, ďalej potom luxusné hotelové komplexy s bazénmi a podobne. Najlacnejšiu dovolenku vždy nájdete mimo klasických prázdninových termínov, ktorými je samozrejme júl a august. Nebráňte sa preto ceste v júni alebo v septembri či dokonca v októbri, kedy sa ceny pohybujú mnohokrát naozaj nízko a pritom ide o totožnú kvalitu a navlas rovnaké služby.

Ak si dovolenku vyberiete a zarezervujete už teraz, nielen, že výrazne ušetríte, ale tiež sa budete môcť dlhšiu dobu tešiť a žiť s vidinou, že vás letná dovolenka neminie.

Ušetrite peniaze, autor: Ashwin CMUšetrite peniaze, autor: Ashwin CM

Článok Začnite plánovať letnú dovolenku už v marci bol publikovaný 30. března 2014 v 07.00 v rubrike Letenky a Lietadlá. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...