Luxusná dovolenka na Cypre

Tagy:  Cyprus, Severný Cyprus, Grécko, dovolenka, luxusná dovolenka

Luxusná dovolenka na Cypre

Dovolenka plná romantiky, zábavy, oddychu a historických pamiatok je tu. Poďme sa pozrieť do Severocyperskej tureckej republiky.

Severný Cyprus

Neobjavený severný Cyprus stojí za to vidieť. Prvé, čo budete musieť zariadiť, je rezervácia leteniek, cestovného poistenia a pod.
V Grécku na vás dýchne teplé slnečné počasie, ktoré si hneď po vystúpení z lietadla zamilujete. Ide o tretí najväčší ostrov Stredozemného mora. Môžete ho poznať aj pod názvom Afroditin ostrov lásky. Aby vás to neplietlo, Cyprus je rozdelený na dve časti – južnú časť Cyperská republika a severnú časť – Severný Cyprus.
Práve na tejto severnej časti ostrova nájdete nespočetné množstvo pamiatok, malebných hôr, miest a prekrásnych pláží. Nemusíte sa ničoho obávať, turistický ruch je tu veľmi dobre rozvinutý.
Severný Cyprus je ako stvorený pre kúpanie a „blbnutie“ v mori, tak aj k poznávaciemu historickému účelu.
Nemusíte mať obavy, že si na dovolenke neodpočiniete a bude na pláži hlava na hlave. Vyberie si úplne každý, či už „napchaté“ pláže ľuďmi, tak aj romantické ľudoprázdne zákutia. Medzi najobľúbenejšie a najznámejšie pláže patria napr. Acapulco Beach, Ecsape atď.

autor: Carportautor: Carport

Ubytovanie a cestovanie

Severný Cyprus ponúka ubytovacie zariadenia všetkých kategórií od bungalovov, kempov až po tie najluxusnejšie hotely. Samozrejme je len na vás, aký typ ubytovania zvolíte.
Ak si prajete cestovať po tejto destinácii, môžete si prenajať auto. Práve na Severnom Cypre je medzi požičovňami áut veľká konkurencia, teda zoženiete prenájom auta za veľmi lákavé ceny. Pozor, jazdí sa vľavo povolenou rýchlosťou 50 km/h, mimo obce potom 90 km/h.

Luxusná dovolenka

Hovoríte, že nemáte na takto luxusnú dovolenku našetrené? Hrajte pre zábavu hotelové kasíno. Užijete si veľa zábavy, a navyše môžete vyhrať hromadu peňazí.
V Severnom Cypre platíte novou tureckou lírou (YTL). Ak sa vám ich v SR nepodarí zohnať, vezmite si so sebou libry alebo eurá. Vo väčších mestách narazíte na každom rohu na zmenáreň, ktorá vám peniaze vymení. Samozrejme tu nájdete aj bankomaty.
Čerpacie stanice, hotely alebo luxusné reštaurácie dokonca prijímajú aj platobné karty.

Slovo na záver

Čo povedať na záver? Určite si na takú dovolenku nezabudnite pas, plavky, medzinárodný vodičský preukaz, oblečenie a parádne doplnky ako napr. značkové okuliare, luxusné hodinky Guess alebo letnú plážovú tašku. Uvidíte, ako všetko dokážete na takejto dovolenke využiť. Šťastnú cestu a príjemnú dovolenku!

autor: Glen Bowman from Newcastle, Englandautor: Glen Bowman from Newcastle, England

Článok Luxusná dovolenka na Cypre bol publikovaný 29. května 2014 v 22.15 v rubrike PR články. Autorom článku je Eva Gomelská. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...