Letenky na Cyprus - za slnkom a teplom ešte dnes

Tagy:  Cyprus, turecko, grécko, pláže, pamiatky, počasie

Sponzorované odkazy:

Letenky na Cyprus - za slnkom a teplom ešte dnes

Ak túžite sa pozrieť za slnečným a teplým krajom a napriek tomu nechcete minúť všetky svoje nasporené peniaze, skúste popremýšľať o lacných letenkách na prekrásny Cyprus. Turecký ostrov nachádzajúci sa v stredozemnom mori vás uchváti svojou jedinečnou krajinou, teplým počasím a vľúdnym obyvateľstvom.

Cyprus nie je samostatným ostrovom, presnejšie povedané ide o dve republiky, ktoré na časť grécku a tureckú rozdeľuje takzvaná zelená alebo tiež Attilova línia. Severná časť je územím Severocyperskej tureckej republiky spravovaná Tureckom, kým južná časť je medzinárodne uznávaná Cyperská republika, ktorá je členom Európskej únie a ktorá drží suverenitu nad takmer celým ostrovom. A práve južné územie Cypru je čulou turistickou destináciou, kam sa zo SR hlavne chodí.

Samozrejmosťou zostáva, že sa na Cyprus vypravíte predovšetkým kvôli teplému moru a belostným plážam. Je nutné dodať, že okrem rušných letovísk na juhu nájdete na Cypre tiež menej frekventované miesta, ba dokonca takmer panenské, a to v jeho severnej, tureckej časti, najmä na dlhom ostrovnom výbežku Karpas. K najobľúbenejším miestam v súčasnosti patrí juh, kde k známym rezortom patrí Aggie Napa alebo Nissi.

Na Cypre nájdete množstvo skvostných hotelov, autor: tourmanNa Cypre nájdete množstvo skvostných hotelov, autor: tourman

Počasie na Cypre a miestne klimatické podmienky sú typicky stredomorské, leto je tu dlhé, suché a teplé, zima býva krátka a mierna. A okrem toho je Cyprus známy aj ako ostrov slnka, niektoré štatistiky uvádzajú, že slniečko na Cypre svieti až 320 dní v roku, čo je 4× viac, než v Slovenskej republike. Ak teda hľadáte miesto, kde by ste si dosýta užili slnečných lúčov a modrej oblohy, je pre Vás Cyprus to pravé.

Ak vás omrzí leňošenie na pobreží, vydajte sa na pešiu alebo cyklistickú túru spojenú s prieskumom okolia a spoznávania pokladov Cypru, tretieho najväčšieho ostrova v Stredozemnom mori. Pestrá krajina pohorí a údolí stojí rozhodne za to. Cestou po horách môžete zavítať napríklad do samého stredu národného parku Troodos, kde sa slávnostne týči kláštor Kykkos.

Ani na Cypre nechýbajú miesta späté s gréckou mytológiou. Ostrov je vraj rodiskom bohyne lásky, počatia a krásy Afrodity. Pôvabná deva bola vraj splodená neďaleko dnešného letoviska Paphos. Symbolom jej uctievania sa stalo mnoho chrámov a budov v celom Grécku. Cyprus nie je výnimkou, a tak v blízkosti Paphosu, asi 14 km pri pobrežia smerom na juhovýchod, môžeme uvidieť pozostatky jej dávnej svätyne z 12. storočia pred naším letopočtom, ktorá sa vo svojej dobe tešila veľkému významu.

Letenky

S nízkonákladovou spoločnosťou Wizzair sa teraz na slnečný Cyprus vydáte za príjemných 124 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Cyprus sa pýši prekrásnou krajinou, autor: anna vallerCyprus sa pýši prekrásnou krajinou, autor: anna valler

Najlacnejšie letenky na Cyprus ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Cyprus - za slnkom a teplom ešte dnes bol publikovaný 22. června 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...