Last minute september - kam na poslednú chvíľu?

Tagy:  last minute, september, zájazd, pobyt, egypt, cyprus, portugalsko, dovolenka

Sponzorované odkazy:

Last minute september - kam na poslednú chvíľu?

September je posledným mesiacom, kedy sa môžete vypraviť na letnú dovolenku po Európe, pretože v októbri je už vo väčšine Stredomorských oblastí zima a tiež koniec sezóny. Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku takzvane na poslednú chvíľu, musíte samozrejme počítať s tým, že si nevyberiete ľubovoľnú lokalitu. Zatiaľ čo od konca mája do augusta sú všade subtropické podmienky a je úplne na vás, či navštívite severné Bibione alebo Sicíliu, koncom septembra sú už podmienky trochu iné. Na severe Talianska, Chorvátska, Bosny alebo Francúzska už panujú príjemné teploty babieho leta, ktoré sú síce skvelé na odpočinok, avšak s opaľovaním a kúpaním sa v prehriatom mori už nepočítajte. Aj napriek tomu sa ale stále nájde veľa miest, kam sa môžete pozrieť a neuveriteľnou výhodou septembrových last minute zájazdov je fakt, že sú o poznanie lacnejšie, všade je menej turistov, hotelové komplexy sú poloprázdne a pláže prakticky zívajú prázdnotou.

Cyprus za 69 €

Kde sa na krásne a stále teplé počasie až do októbra môžete spoľahnúť, je rozhodne majestátny Cyprus. Tento ostrov je zaujímavý predovšetkým tým, že je rozdelený na tureckú a grécku časť, pričom každá je úplne iná. Zatiaľ čo na tej gréckej sa môžete stretnúť s typickou gréckou temperamentnou kultúrou, turecká časť je striktnejšia. Nech už sa ale rozhodnete na Cypre vypraviť kamkoľvek, všade sa môžete tešiť na krásne upravené a udržiavané pláže, na príjemné hotely alebo apartmány a samozrejme nesmie chýbať vynikajúca kuchyňa, ktorá je blízka ako Grékom, tak Turkom. Cestujte v septembri s leteckou spoločnosťou KLM, a to už od 69 €.

Autor: Martin KozakAutor: Martin Kozak

Egypt za 44 €

V Egypte počasie riešiť naozaj nemusíte, lebo tu vám bude teplo stále. Do Egypta sa ľudia vydávajú za odpočinkom a dovolenkou pri mori aj v zime, takže na jeseň je ideálna doba. Egypt je severná krajina Afriky a je rovnako ako mnoho európskych oblastí obmývaná stredozemným morom. Pláže Egypta sú piesočné, jemné, more krásne priezračné a predovšetkým teplé. Egypt je skvelou voľbou pre tých, čo si chcú poležať na pláži a nachytať bronz. Ak radi cestujete a milujete prírodu, budete z tejto vyprahnutej krajiny trochu sklamaní. V septembri je do Egypta odlet s aerolinkou Air Berlin, a to už od senzačných 44 €.

Portugalsko za 79 €

Portugalsko je prekrásnou krajinou, ktorá sa snáď musí páčiť úplne každému. Tak rozmanitý štát ponúkne svoje krásy všetkým, či už ste milovníci turistiky, hôr, nekonečných pláží, architektúry alebo plážových párty. Veľmi temperamentná krajina je skvelým miestom na oddych a poznávanie nových oblastí a tradícií, ktoré sú Slovákom vzdialené. Chcete sa pozrieť do Portugalska ešte dnes? Potom lietajte len s leteckou spoločnosťou Lufthansa, ktorá teraz ponúka akčné letenky za skvelých 79 €.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Last minute september - kam na poslednú chvíľu? bol publikovaný 27. září 2015 v 12.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...