Alitalia - aerolínie s talianskou tradíciou

Tagy:  letecká spoločnosť, lietanie, lety, aerolínie, cestovanie, letisko, taliansko, európa

Sponzorované odkazy:

Alitalia - aerolínie s talianskou tradíciou

Ak patríte k tým, ktorí radi objavujú krásy zahraničia a žiadny výlet za hranice našej vlasti vám nie je cudzí, potom by ste mali klásť dôraz na výber leteckej spoločnosti, s ktorou sa rozhodnete pre transport, pretože nie všetky spoločnosti, sa môžu pýšiť dobrou povesťou.

Jednou z najpopulárnejších a tým pádom aj najnavštevova­nejších oblastí Európy je rozhodne Apeninský polostrov, čiže Taliansko. Ak ste sa rozhodli pre dovolenku na pobreží tejto malebnej krajiny, chystáte sa navštíviť preslávené hlavné mesto či vás láka eurovíkend vo Florencii, vyberte si leteckú spoločnosť s tradíciou, ktorá nemôže byť žiadna iná, než Alitalia

Alitalia podniká až 28 vnútroštátnych letov, autor: Aero IcarusAlitalia podniká až 28 vnútroštátnych letov, autor: Aero Icarus

O spoločnosti

Alitalia nie je vo svete najznámejšia, avšak Európania a predovšetkým potom Taliani si jej služieb nemôžu vynachváliť. Aerolinka je z polovice štátna a dátum jej založenia je rok 1946. Treba podotknúť, že teda patrí k tým starším firmám, ktoré majú istú históriu a nespočetné množstvo skúseností, z ktorých čerpajú každý let. Keby ste hľadali pevné stanovisko spoločnosti, jej sídlo by ste našli úplne očakávane v hlavnom meste Talianska, čiže v Ríme, kde koniec koncov sídli od samého začiatku. Alitalia v preprave cestujúcich rozhodne nezaháľa a denne podniká cesty po 28 talianskych mestách a venuje sa až 74 oblastiam mimo svojej rodnej krajiny. Zavítať priamo z Talianska tak môžete do Španielska, Portugalska, Grécka, ale aj do Škandinávie alebo pobaltských oblastí. Výber je naozaj kvetnatý.

Čo je rozhodne podstatné spomenúť, je fakt, že je Alitalia členom IATA, čo je veľmi prestížna korporácia, zastrešujúca iba tie letecké spoločnosti, ktoré majú isté meno založené na dobrej povesti a prvotriednych kvalitách. Práve vďaka členstvu v IATA sa tisícky cestujúcich, ktorí doteraz s Alitalia nemali skúsenosť, rozhodli pre cestovanie v jej područí.

Čo sa leteckej flotily spoločnosti Alitalia týka, tá je naozaj rozmanitá a pôsobivá. V dlhom rade strojov nájdete napríklad Airbus A320–200, Airbus A321–100, ATR 72, Boeing 767–300ER, Boeing 777–200ER alebo Embraer ERJ 145.

Článok Alitalia - aerolínie s talianskou tradíciou bol publikovaný 10. února 2014 v 06.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...