Sao Paulo za 478 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, sao paulo

Sponzorované odkazy:

Sao Paulo za 478 €

Úprimne sa zamyslite nad tým, či by sa vám nepáčilo, mať možnosť precestovať prakticky celý svet. Veľa ľudí o takejto možnosti ani nepremýšľa, pretože veľmi dobre vie, ako je taká turistika náročná. Aby ste sa mohli pozrieť do Austrálie, kúpať sa v Atlantickom oceáne, užívať si pláží v Thajsku alebo ochutnávať špeciality v Čile, musíte mať peniaze a nie práve malú sumu. Doba však veľmi praje lacným letenkám a dokonca cestovné kancelárie zľavujú zo svojich premrštených nárokov a nereálnych cien. Preskúmať krásy Ázie, Ameriky alebo Afriky tak už rozhodne nie je ničím nemožným. Čo tak navštíviť prekrásne Sao Paulo, a to už za bezkonkurenčných 478 €, čo je u spoločnosti Alitalia cena za spiatočnú letenku vrátane všetkých poplatkov.

O majestátnej metropole Sao Paulo ste už iste počuli a určite nie iba raz. Ide o najväčšie a najbohatšie mesto nielen Brazílie, ale aj celej Latinskej Ameriky, južnej pologule a siedme najväčšie mesto na svete. Počtom obyvateľov sa rovná svetovým veľkomestám ako je New York alebo Tokio, lebo tu žije okolo 10tich miliónov obyvateľov. Sao Paulo je tak právom považované za svetovú sieť obchodu, financií a ekonomiky. Ak ste teda doteraz poznali len krásy európskych miest a nejakých tých prímorských destinácií, v Sao Paule budete ako v sne.

Autor: Júlio BoarAutor: Júlio Boar

Možno by ste si mysleli, že je Sao Paulo preplnené hrdými obyvateľmi Brazílie, ktorí prispievajú k jeho vychýrenému rastu, avšak nie je tomu tak. Mesto je považované za raj prisťahovalcov, ktorí tu žijú dokonca stovky rokov. Najväčšie zastúpenie tu majú potomkovia talianskych a japonských prisťahovalcov, nájdu sa tu tiež značné židovské skupiny a istý počet moslimov. Zvyšok, čo je ale skôr menšina, tvoria rodení Brazílčania. Obyvatelia však nežijú čisto v jadre Sao Paula, ale nachádzajú sa aj v priľahlých oblastiach mesta. Celková aglomerácia tak počíta okolo 22 miliónov občanov, čo je naozaj neuveriteľné množstvo.

Okrem faktu, že je Sao Paulo centrom vyspelej ekonomiky, žije tu tiež na plno zábava, ktorá je pre obyvateľov Latinskej Ameriky úplne typická a charakteristická. Vďaka väčšiemu počtu nočných klubov, malebných kaviarní, reštaurácií a zábavných centier je Sao Paulo právom považované za tropický New York. Okrem tohto druhu pobavenia tu nájdete aj nespočetné množstvo galérií, kde si môžete prezrieť aj najznámejšie svetové diela od slávnych maliarov ako bol Rembrandt, Rubens či Renoir.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Sao Paulo za 478 € bol publikovaný 24. srpna 2015 v 10.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...