Jakarka s Alitalia za 420 €

Tagy:  letenky, alitalia, jakarta, jáva, indonézia, cestovanie

Sponzorované odkazy:

Jakarka s Alitalia za 420 €

Tiež vás už sychravé jesenné počasie prestáva baviť a radi by ste sa zase pozreli do teplých krajín a užili si krásy exotickej prírody, mora a nekonečných piesočných pláží? Potom sa vydajte do najkrajších miest Indonézie a oddajte sa kúzlu panenskej krajiny a tropického podnebia. Teraz sa totiž napríklad do indonézskej Jakarty môžete pozrieť za neuveriteľných 420 €.

Jakartu pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o cestovanie a exotické končiny. Ide totiž o hlavné mesto Indonézie, ktoré má až 9 miliónov obyvateľov. Môžete teda hovoriť o metropole nachádzajúcej sa na severozápade ostrova Jáva.

Hlavné mesto bolo osidľované už od 12. storočia, pričom dlhé roky patrilo pod najrôznejšie nadvlády od sultánov, cez Holanďanov až po Britov. Situácia sa rapídne zmenila po druhej svetovej vojne, kedy nad celým ostrovom, teda aj nad metropolou, prevzali definitívne vládu Japonci, ktorí pôvodný názov Batavia zmenili na dnešnú Jakartu.

Leťte do Jakarty s Alitalia, autor: aero-icarusLeťte do Jakarty s Alitalia, autor: aero-icarus

Väčšina tých, ktorí sa vydajú do Indonézie, sa automaticky vidia na pláži s drinkom v ruke, avšak Indonézia nie je len o mori a krásnej prírode, ale aj o bohatej kultúre, ktorá doslova berie dych. Ak už sa na Jávu dostanete a pozriete sa aj do hlavného mesta, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť tunajšie pamätihodnosti. Medzi tie najváženejšie patrí Indonézske národné múzeum z roku 1778, ktoré sa nachádza pred hlavnou budovou takzvaného Slonieho domu. Ďalším architektonickým úkazom a posvätným miestom tunajších obyvateľov je mešita Istiqal, ktorá je zároveň najväčšou mešitou juhovýchodnej Ázie a slúži ako modlitebné miesto pre tisícky občanov nielen Jakarty, ale celého jávskeho ostrova. No a do tretice si rozhodne nenechajte ujsť prekrásny Monas, ktorý je Národným monumentom dokončeným v roku 1975. Ohromný kolos štvorcovej podstavy so vztýčeným stožiarom je symbolom indonézskeho boja za nezávislosť a preto má pre miestne obyvateľstvo neuveriteľnú cenu a hlboký význam. Nejedná sa teda len o okrasu, ale o pamiatku osobitného charakteru.

Do Indonézskej Jakarty sa teraz pozriete za 420 € a to s talianskou spoločnosťou Alitalia, ktorá ponúka stovky letov do exotických krajín. Aerolínie boli založené roku 1946 a preto majú istú tradíciu. Populárne a vyhľadávané sú predovšetkým pre svoju komfortnosť, spoľahlivosť a dobré meno, ktoré si okrem iného poistili členstvom v aliancii IATA, ktorá zastrešuje len tie najlepšie letecké spoločnosti. Cestovanie do Indonézie s Alitalia je teda stávkou na istotu a bezpečie.

Článok Jakarka s Alitalia za 420 € bol publikovaný 6. listopadu 2013 v 07.00 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...