Jerevan s Alitalia za 230 €

Tagy:  lietanie, spoločnosť, jerevan, arménsko, cestovanie, alitalia, lacné letenky

Sponzorované odkazy:

Jerevan s Alitalia za 230 €

Milujete cestovanie všetkého druhu a žiadna akčná ponuka vám nie je cudzia? Potom vás iste potešia lacné letenky od spoločnosti Alitalia, s ktorými sa túto sezónu doslova roztrhlo vrece. Teraz sa môžete pozrieť napríklad do prekrásneho Jerevanu, a to za senzačných 230 €. Tak na čo ešte čakáte? Zoberte kufre a hurá za dobrodružstvom!

Jerevan je prekrásnym hlavným mestom Arménska o rozlohe 227 km² a s počtom obyvateľov okolo 1 283 000. Ide teda o takú, trochu menšiu, Prahu. Historické mesto niekoľkokrát prešlo zničujúcim zemetrasením, ktoré si vyžiadalo desiatky tisíc obetí, ale tiež množstvo škôd. Paradoxne tie dnes robia mesto atraktívne.

Mesto Jerevan patrí k tým starším, pretože bolo vybudované v 8. storočí, a to na veľmi strategickej hranici, kúsok od tureckých hraníc. Vďaka tejto chytrej polohe tu začali onedlho prechádzať kočovníci a obchodníci a Jerevan sa tak stal ústredným miestom mnohých obchodov. A ako to tak býva, kde sa obchoduje, tam sú peniaze. Jerevan preto po dlhé stáročia neuveriteľne rozkvital a menil sa na naozajstnú metropolu.

Autor: aero-icarusAutor: aero-icarus

V dobe vlády sovietov krása Jerevanu trochu upadala a mesto prišlo do zabudnutia, avšak v 20. storočí zaznamenalo opätovný rozkvet a vo veľkom tu začali vznikať univerzity, nemocnice, divadlá, akadémie vied, galérie, múzeá, ale aj luxusné reštaurácie, butiky a v neposlednom rade nákupné centrá a obchodné centrá ako také.

Dnes by Jerevan rozhodne nikto nepovažoval za chudobné či neatraktívne mesto, a preto by ste sa ho mali vydať dôkladne preskúmať.

Lietajte s Alitalia

Ako už samotný názov napovedá, Alitalia je naozaj talianskeho pôvodu. Letecká spoločnosť vznikla už v roku 1946 a pre Talianov je veľmi obľúbenou a populárnou spoločnosťou. Vzhľadom k tomu, že vznikla tesne po vojne, mala ideálnu pôdu pre vznik prosperujúcej firmy, čo sa aj stalo. Alitalia spočiatku podnikala len vnútroštátne lety, potom sa osmelila na cestovanie po celej Európe a dnes sa s touto známou spoločnosťou môžete pozrieť do celého sveta. V máji dokonca do majestátneho Jerevanu v Arménsku, a to za neskutočných 230 €.

Článok Jerevan s Alitalia za 230 € bol publikovaný 5. května 2014 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...