Air India - lietajte s istotou

Tagy:  letecká spoločnosť, lietanie, india, air india, bombaj, lietadlo

Sponzorované odkazy:

Air India - lietajte s istotou

Lietanie je síce najbezpečnejším spôsobom prepravy, avšak ako náhle k nejakej leteckej nehode dôjde, zvyčajne máva ten najhorší priebeh a predovšetkým dramatický koniec. A preto by ste si na svoje cesty mali vybrať vždy spoľahlivého partnera, ktorý vás bezpečne prijme na svoju palubu, po dobu letu sa o vás patrične postará a vo finále vás v bezpečí vysadí v cieľovej stanici. Jednou z nich je napríklad Air India, ktorá síce vo svete nie je najznámejšia, zato však svojím cestujúcim môže poskytnúť prvotriedne služby, na ktoré je právom hrdá.

Letecká spoločnosť Air India nie je vo svete žiadnym nováčikom, pretože vo vzduchu pôsobí už od roku 1932, kedy vystupovala skôr pod menom Tata Airlines. Úplne prvý let aerolinky bol uskutočnený toho istého roku, konkrétne potom 15. októbra 1932, kedy absolvovala úspešnú cestu z Karáčí do Bombaja. Dnešný názov Air India, ktorý môžete vídať na mnohých svetových letiskách, bol spoločnosti zmenený takmer o dekádu neskôr a to presne 29. júla 1946. Veľmi dôležitým rokom bol pre spoločnosť rok 1948, kedy sa aerolínie stali zo 48 percent štátnym podnikom. Či tento fakt linke pomohol, alebo nie, môžeme iba špekulovať, ale na kvalite služieb sa nič nezmenilo, ba naopak. Štátni príslušníci Indie dbajú na bezpečnosť svojich občanov a preto zaviedli pravidelné kontroly, ktoré boli považované za veľmi prísne a predovšetkým dôsledné.

Zlomovým sa pre spoločnosť stal jún toho istého roku, kedy sa prvýkrát lietadlo Lockheed Constellation L-749A pozrelo za hranice Indie a absolvovalo cestu naprieč Bombajom, Káhirou, Ženevou a Londýnom. Let mal veľký úspech a preto spoločnosti už nič nebránilo v zavedení pravidelných liniek nielen mimo Indie, ale predovšetkým mimo Ázie.

V 60. rokoch prišli na rad prvé prúdové lietadlá, ktoré sa nevyhli ani spoločnosti Air India. Tá ich privítala s otvorenou náručou a podnikla s nimi let do New Yorku a Londýna, ktoré sa potom stali akousi klasikou.

Ďalším významným medzníkom bol rok 1970, kedy sa pôvodné sídlo premiestnilo do hlavného mesta Indie, čiže do Bombaja, kde sa nachádza aj teraz.

A pravdepodobne najdôležitejším rokom v posledných rokoch bol rok 2007, kedy pod svoje krídla Air Indiu slávnostne privítala hviezdna zostava Star Aliancie, ktorá zastrešuje iba tie najlepšie a najkvalitnejšie letecké spoločnosti na svete.

Článok Air India - lietajte s istotou bol publikovaný 20. ledna 2014 v 07.00 v rubrike Lietadlá. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...