Aegean Airlines - keď chcete luxus

Tagy:  letecká spoločnosť, lietanie, aegean airlines, grécko, aerolínie, aerolinka, súkromné aerolínie

Sponzorované odkazy:

Aegean Airlines - keď chcete luxus

Leteckých spoločností je dnes na trhu neuveriteľné množstvo a obyčajný človek môže mať naozajstný problém, sa orientovať. Letecká doprava je v mnohých prípadoch jedinou možnosťou, ak sa chcete dopraviť do vzdialenejšej destinácie, do ktorej osobným automobilom, autobusom či vlakom jednoducho nedocestujete. Ľudia chcú na letenkách obvykle výrazne ušetriť a zaplatiť za ne, pokiaľ možno, čo najmenší obnos, pretože je predsa len lepšie investovať do pobytu samotného. Ak vám ale aj na priebehu cesty veľmi záleží a potrpíte si na istý luxus, potom Vás iste zaujme letecká spoločnosť Aegean Airlines, ktorá spĺňa všetky požiadavky nadštandardných aerolínií, aké si len dokážete predstaviť.

Autor: ArcturusAutor: Arcturus

Letecká spoločnosť Aegean Airlines vznikla už v roku 1992, čiže má za sebou značnú históriu a treba podotknúť, že rozhodne nie je zlá. V roku 1992 vznikla v Grécku nielen nová aerolinka, tá sa ale vyznačovala predovšetkým tým, že bola, na rozdiel od ostatných spoločností, súkromná. Ešte v tom istom roku začali aerolínie podnikať lety takmer po celej Európe, zanedlho sa otvorila celému svetu a treba podotknúť, že bola veľmi úspešná. Netrvalo dlho a o dva roky neskôr sa Aegean Airlines spojila so spoločnosťou Vassilakis Group of Companies, vďaka ktorej sa začali podnikať charterové lety. Viete si predstaviť lacnejšie charterové lety, ale v luxusnej súkromnej spoločnosti? Potom je to práve Aegean Airlines, kto vám ich môže poskytnúť. O niekoľko rokov neskôr potom firma, vďaka svojmu úspechu, privítala vo svojej leteckej flotile nový typ lietadla JET AVRO RJ 100, ktorý u Aegean Airlines lieta dodnes. Výhodou týchto lietadiel je fakt, že má neuveriteľne tiché motory, vďaka ktorým majú cestujúci, po celý čas letu, zaistený maximálny komfort a pokoj pre svoj nerušený spánok. V novembri 2001 nastal u spoločnosti ďalší prelomový krok, a to zavedenie Business Class vo všetkých lietadlách.

Veľmi dôležitým rokom, ktorý zmenil cestovanie leteckou dopravou, bol rozhodne rok 2003, kedy spoločnosť Aegean Airlines prišla na trh s novou možnosťou kupovania leteniek. Kým dovtedy boli prístupné len vo svojej papierovej podobe, od roku 2003 si môžu turisti zabukovat elektronickú letenku priamo na stránkach a v rovnaký moment ju tiež zaplatiť. Letecká spoločnosť Aegean Airlines sa tak stala jedinou aerolinkou v Grécku, ktorá ponúkala možnosti e-cestovných lístkov, čím sa zase dostala o kúsok dopredu.

Roku 2004 sa spoločnosť opäť rozrástla o úplne nové a zase lepšie lietadlá, a to o modely 13 Boeing 737 300/400 a 6 AVRO RJ100, ktoré zabezpečovali tichý štart a pristávanie a úplne komfortný let po celú dobu. Ak sa u niektorých z aerolínií cestujúci naozaj kvalitne vyspia potom je to práve u spoločnosti Aegean Airlines. V roku 2008 sa spoločnosť mohla začať pýšiť veľmi významným ocenením, a to ISO 14001, ktoré deklaruje, že sú lietadlá spoločnosti Aegean Airlines ekologické a pre životné prostredie podstatne menej znečisťujúce, než je tomu u spoločností, ktoré osvedčenie nevlastnia. V roku 2013 sa spoločnosť predviedla opäť s ďalšou novinkou, a to s rozšírenými ekonomickými letenkami GoLight and Flex, vďaka ktorým si cestujúci môžu zvoliť pohodlnejšie a pritom lacnejšie lety. Veľkou poctou bol pre spoločnosť rok 2014, kedy sa Aegean Airlines stala najlepšou leteckou spoločnosťou v Grécku.

Článok Aegean Airlines - keď chcete luxus bol publikovaný 9. března 2015 v 08.00 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...