Nízkonákladové letenky - ľahká cesta k vašim snom

Tagy:  Nízkonákladové, spoločnosť, aerolínie, lietadlo, wizzair, easyjet

Sponzorované odkazy:

Nízkonákladové letenky - ľahká cesta k vašim snom

V skorších dobách sa lietadlom prepravovala len majetnejšia menšina a lietanie samo o sebe sa považovalo za celoročný zážitok pri ceste na Jadran. Dnes sa myslenie ľudí a technické vymoženosti posunuli radikálne dopredu a aeroplány zastupujú funkciu dopravných prostriedkov ako sú napríklad vlaky alebo autobusy. Skrátka, prepravia vás pohodlne do požadovanej stanice a dokonca za príjemné ceny. Rok čo rok sa ceny leteniek znižujú, pretože ich využíva stále viac pasažierov a letecké spoločnosti konečne pochopili, že niekoľko tisícové ceny trás, ktoré sú „za humnami“ sa jednoducho neoplatia. Aby ste za cestu vzduchom neutratili všetky svoje úspory, prichádzajú na pomoc aerolínie s nízkonákladovou dopravou.

Pozrieť sa do vysnívanej destinácie za takmer smiešne ceny? Toto nie je aprílový fór, ale čisto čistý fakt. Nízko nákladové linky sa špecializujú na predaj tých najlacnejších leteniek na trhu, ktoré vám poskytnú takmer rovnaké služby ako letenky obyčajné.

Nízko nákladové spoločnosti sa od iných prakticky nelíšia, autor: WizzAirNízko nákladové spoločnosti sa od iných prakticky nelíšia, autor: WizzAir

Kúpa leteniek

Väčšina nízkonákladových leteniek sa vyhotovuje cez internet, telefón či e-shop. Pri zakúpení tohto druhu ticketu neobdržíte lístok, ale iba kód, ktorý spolu s pasom alebo občianskym preukazom predložíte na letisku u priehradky. Neexistuje jednoduchší spôsob ako dostať letenku, ako jej objednanie na webových stránkach.

Let s nízko nákladovou spoločnosťou

Samotný transport je prakticky neodlíšiteľný, nezáleží na tom, či ste si zaobstarali letenku bežnú či nízkonákladovú. Jediné odlišnosti vypozorujete v službách, s nízkonákladovou letenkou nemáte nárok na podávanie jedla počas letu, avšak akýkoľvek pokrm si môžete bez obáv zakúpiť. Letenka sa tiež nevzťahuje na ostatné príplatky ako náhradnú batožinu, zmenu letu alebo pasažiera, za všetky vopred neplánované akcie musíte teda zaplatiť.

Spoločnosť Easyjet ponúka najlacnejšie letenky na trhu, autor: EasyjetSpoločnosť Easyjet ponúka najlacnejšie letenky na trhu, autor: Easyjet

Nízkonákladové spoločnosti

Ruzyňské letisko vďaka svojmu bystrému nápadu znížiť taxy prilákalo nespočetné množstvo leteckých spoločností, ktoré privážajú stále nové kvantá turistov. Medzi najznámejšie nízkonákladové aerolínie patrí napríklad Easyjet, ktorej letenky je možné rezervovať priamo na stránkach spoločnosti. Ak si zakúpite lístky od tejto firmy, využite pri odbavení špeciálneho salóniku Easyjet, ktorý vám ušetrí drahocenný čas. Wizzair je ďalšou veľmi dôležitou linkou v oblasti nízkonákladových letov. Táto Maďarská letecká spoločnosť bola založená v roku 2003 a v súčasnej dobe je významným stredoeurópskym dopravcom. Svoje základne má takmer po celej Európe, vrátane Prahy. Najbežnejším lietadlom Wizzair je model Airbus so 180 lietadlami, ktorý zabezpečuje potrebný komfort a bezpečie.

Článok Nízkonákladové letenky - ľahká cesta k vašim snom bol publikovaný 14. dubna 2013 v 11.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...