LOT Polish Airlines

Tagy:  Poľsko, aerolínie, letecká spoločnosť, aerolinka, LOT Polish Airlines

Sponzorované odkazy:

LOT Polish Airlines

Predstavme si poľskú leteckú spoločnosť LOT. Ide o tradičné aerolinky, ktoré majú svoju základňu vo Varšave (letisko Frédérica Chopina) a hlavné dopravné uzly v Krakowe, Katowiciach, Gdansku, Vroclave, Poznani a Rzeszów.

Letisko Frédéric Chopin, autor: UggBoy♥UggGirl [ PHOTO // WORLD // TRAVEL ]Letisko Frédéric Chopin, autor: UggBoy♥UggGirl [ PHOTO // WORLD // TRAVEL ]

Ocenenie

Poľské aerolínie boli založené už v roku 1929. Patria tak medzi najstaršie aerolínie na svete, ktoré až do dnešnej doby prevádzkujú leteckú dopravu pod rovnakým názvom. LOT Polish Airlines prevádzkuje nielen národné, ale aj medzinárodné lety. Z letiska Frédérica Chopina odlietajú lietadlá do 56 destinácií v Európe, severnej Amerike a Ázie. Už od roku 2003 sú aerolínie súčasťou leteckej aliancie Star Alliance. V minulom roku (v roku 2010) dostala táto spoločnosť ocenenie „Najlepšia aerolinka vo východnej Európe roku 2010“.

Letecká flotila

LOT sa v roku 2007 mohla pochváliť svojou leteckou flotilou, ktorá sa skladala zo 75 lietadiel. Rovnako tak ako ostatné letecké aerolinky, tak aj LOT ponúka pre svojich cestujúcich dve triedy. Ekonomickú a biznis triedu.
Medzi najpoužívanejšie lietadlá patrí napr. ATR 42–500, ATR 72–202, Boeing 737, Boeing 767, Boeing 787, Embraer ERJ 145, Embraer E-170, Embraer E-175 atď.

Boeing 737, autor: Andy_Mitchell_UKBoeing 737, autor: Andy_Mitchell_UK

Cestujeme s LOT Polish Airlines

Do lietadla je povolená jedna príručná batožina s maximálnou hmotnosťou 6 kg. Táto batožina by nemala presiahnuť maximálny súčet všetkých rozmerov 118 cm. Cestujúci v biznis triede smie mať tieto batožiny dve a každá z nich môže dosahovať váhy 9 kg. K tomu si môžete vziať ešte jednu vec osobnej potreby. Máme tým na mysli napr. notebook, kabát, kabelku, taštičku s fotoaparátom alebo videokamerou.
Čo sa týka batožiny do nákladového priestoru, pre cestujúcich v ekonomickej triede, nesmie presiahnuť 20 kg. Výnimkou sú lety do Kanady a USA, kam možno vziať kufor s hmotnosťou až 23 kg. Cestujúci business triedou môžu mať dve batožiny po 30 kg, v prípade Kanady a USA 32 kg.
Ak cestujete s deťmi, aj oni môžu mať svoju batožinu. Navyše deťom do 2 rokov je možné zabaliť batožinu s hmotnosťou 10 kg.
Ak ste si poľskú leteckú spoločnosť obľúbili a lietate s ňou často, môžete využiť program pre pravidelných cestujúcich: Miles & More. Za každý let sa v ňom cestujúcim pripočíta na ich konto príslušný počet míľ.

Šťastnú cestu, autor: eisenbahnerŠťastnú cestu, autor: eisenbahner

Letíme z Prahy

Viete, kam lieta LOT Polish Airlines priamo z Prahy? Z hlavného mesta ČR vás táto letecká spoločnosť dostane len do jednej jedinej základne vo Varšave, odkiaľ sa môžete rozhliadať po ďalšom lete a zaujímavej destinácii.

Článok LOT Polish Airlines bol publikovaný 1. března 2013 v 12.00 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...