Smart Wings alebo lietame s českými aerolinkami

Tagy:  SmartWings, lc, low cost, nízkonákladové aerolinky, Praha, Brno, Ostrava

Sponzorované odkazy:

Smart Wings alebo lietame s českými aerolinkami

Smart Wings sú ďalšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou. Sú ale v niečom jedinečné – sú totiž rýdzo českou leteckou spoločnosťou.

O Smart Wings

Smart Wings nie sú ani tak aerolinkami, ako skôr obchodnou značkou. Spadajú pod Travel Service a.s., značka Smart Wings je využívaná pre označenie nízko nákladových linkových letov. Travel Service a.s. je inak najväčšou českou leteckou spoločnosťou v súkromnom vlastníctve.

Flotilu potom tvorí 24 strojov, niektoré z nich poznáme podľa modro oranžového farebného ladenia, iné lietadlá sú využívané aj pre lety Travel Service.

Odlety z Českej republiky a Slovenska

Smart Wings zďaleka neodlieta iba z Prahy. V Českej republike fungujú na letisku v Prahe, Brne a Ostrave, na slovenských potom v Košiciach a Bratislave. Vďaka tomu môže priniesť tak širokú ponuku destinácií.

Kam sa Smart Wings?

Smart Wings sa zameriavajú hlavne na dovolenkové destinácie. Ponuka letov do Južnej Európy je preto veľmi široká. Najviac sú zastúpené destinácie v Grécku a Španielsku. To poteší najmä tých, ktorí radi trávia dovolenku na rozprávkových ostrovoch. V ponuke sú ale aj ďalšie „tradičnejšie“ linky, ako napríklad linky smer Paríž či Amsterdam.

Letové poriadky Smart Wings

Na webových stránkach sú k dispozícii presné letové poriadky do jednotlivých destinácií. U mnohých z nich funguje len sezónna prevádzka, to znamená, že letenky môžeme zakúpiť iba na časť roka, obvykle na obdobie od mája do septembra alebo októbra. Linka do Paríža potom má celoročnú prevádzku.

Príručná batožina

Príručná batožina, teda tá, ktorú si cestujúci môže vziať zadarmo so sebou na palubu, je tu ošetrená iným spôsobom, než je tomu u mnohých ďalších nízkonákladových spoločností. Rozmery sú stanovené na 56 × 45 × 25 centimetrov, pričom dohromady nesmú prekročiť 115 centimetrov, do toho sa započítavajú aj kolieska, držadlá a ďalšie prečnievajúce časti. Veľkým problémom je potom hmotnostné obmedzenie 5 kilogramov. Bežný kufor určený na palubu tak rozhodne neobstojí, pretože sa jeho vlastná hmotnosť pohybuje okolo troch kilogramov.

Autor: smartwings.comAutor: smartwings.com

Zapísanú batožinu bezplatne

Prekvapením potom ale je, že má každý cestujúci nárok na bezplatné prepravenie zapísanej batožiny. Podľa typu prepravnej triedy môže byť hmotnostný limit stanovený na 20 či 25 kg.

Doplnkové služby

Smart Wings ponúka aj rad doplnkových služieb, ako je napríklad zabezpečenie poistenia, ubytovanie, prenajatie auta či VIP služby.

Článok Smart Wings alebo lietame s českými aerolinkami bol publikovaný 18. prosince 2012 v 11.00 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...