Letiská v Španielsku - kam to vyjde najlacnejšie?

Tagy:  Španielsko, letisko, Barcelona, Madrid, Kanárske ostrovy, Vueling, Wizzair

Sponzorované odkazy:

Letiská v Španielsku - kam to vyjde najlacnejšie?

Španielsko je veľmi rozmanitou krajinou, ktorá nás láka k návšteve po celý rok. Cesta autobusom však práve nie je to pravé orechové, kúpa lacnej letenky je teda omnoho lepším riešením.

Dostupnosť španielskych letovísk

Španielsko ponúka destinácie so sezónnou aj celoročnou prevádzkou. To platí nielen o turistickom ruchu, ale pochopiteľne aj o leteckej doprave. Vďaka tomu existujú linky fungujúce výhradne v letnom období, iné však celoročne. Po celý rok sú ľahko dostupné najmä destinácie, ako je Barcelona, ​​Madrid a ďalej Kanárske ostrovy. Mnohé ďalšie, najmä tie typicky dovolenkové, sú obsluhované buď sezónnymi linkami alebo charterovými letmi.

Hlavné mesto Madrid

Metropola Madrid je jednou z dvoch oblastí, ktoré sú dostupné celoročne prakticky bez obmedzenia a za dobrú cenu. Z Prahy sem lietajú nízkonákladové aerolinky Wizzair, ktoré ponúkajú pravidelné linky a priaznivé ceny. Konkrétne nás zanesú na letisko Madrid Barajas Airport, Terminal 1.

Katalánska Barcelona

Barcelona je snáď ešte navštevovanejšia než Madrid. Fakt, že leží na pobreží a ponúka uchvacujúce prostredie, z nej robí zaujímavú turistickú destináciu, priaznivé počasie nahráva celoročnej návštevnosti. Českí a slovenskí cestovatelia si môžu užiť lety hneď dvoch spoločností. Starý dobrý nízkonákladový Wizzair tu nemôže chýbať, jeho lety mieria na starší Terminál 2. Druhou spoločnosťou, ktorá lieta za dobré ceny túto linku, je katalánsky Vueling. Tiež ponúka lety po celý rok, cestujúcich dopraví na nový Terminál 1. Vždy ide priamo o barcelonské letisko El Prat de Llobregat. V sezóne sa môžeme do Barcelony vydať aj so SmartWings, ktoré lietajú na Terminál 2.

Z existencie linky Praha – Barcelona realizovanej spoločnosťou Vueling toho môžeme veľa vyťažiť. Ide totiž o relatívne veľké nízkonákladové aerolinky, ktoré majú svoju hlavnú bázu práve v Barcelone. Odtiaľ sa potom môžeme dostať do mnohých iných letovísk za cenu nízko nákladovej spoločnosti. Ponúka sa veľa liniek vnútroštátnych, napríklad na severné španielske pobrežie či na Kanárske ostrovy, tak aj liniek medzinárodných.

Pod Barcelonu spadajú aj ďalšie dve letiská – Reus a Girona. Sú veľmi využívané nízko nákladovými aerolinkami, avšak v súčasnosti nie je žiadna pravidelná linka na Prahu s neobmedzenou prevádzkou.

Letná prevádzka, nové linky

V lete sa pravidelne objavujú ďalšie linky mieriacie do niektorej zo španielskych destinácií za priaznivú cenu. Pozrieť sa tak môžeme napríklad do Malagy, na Palma de Mallorca, Las Palmas či Tenerife.

Článok Letiská v Španielsku - kam to vyjde najlacnejšie? bol publikovaný 23. února 2013 v 11.45 v rubrike Letiská. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...