Letenky z Prahy do Ríma

Tagy:  Rím, Ciampino, Fiumicino, lacné letenky, Taliansko

Sponzorované odkazy:

Letenky z Prahy do Ríma

Rím je jednou z najvyhľadáva­nejších destinácií nielen pre našinca, ale pre cestovateľov z celej Európy. Romantické mesto, z ktorého kútov dýcha história, prekypujúce umeleckými skvostami, plné kaviarní a reštaurácií s výbornými talianskymi pokrmami. Komu by sa nepáčilo nasadnúť na lietadlo a niekoľko dní si to užívať?

Rím, značka lacno

Rím je pomerne bežnou destináciou nízkonákladových leteckých spoločností. Pre nás je navyše výhodné, že je pomerne blízko a podľa politiky „nízkonákladoviek“ sú priame lety Praha – Rím perspektívne. Ponúka sa nám teda veľa možností, ako sa do Ríma dostať, navyše často možno naraziť aj na vhodnú cenu leteniek od klasických aeroliniek. Stačí mať teda oči otvorené a byť pripravený k akcii.

Rímske letiská

Rímska metropola je dobre dostupná vďaka dvom medzinárodným letiskám. Tým prvým je Fiumicino, celým názvom potom Aeroporto „Leonardo da Vinci“ di Roma-Fiumicino, ktoré je jedno z najvýznamnejších letísk v krajine vôbec. Tvoria ho celkom tri terminály, pričom pre lety v rámci Schengenu je využívaný Terminal 2. Nachádza sa približne 35 kilometrov od historického jadra Ríma. Bližšie, zhruba vo vzdialenosti 15 kilometrov sa nachádza druhé letisko zvané Ciampino. Označuje sa niekedy aj ako Giovani Battista Pastine Airport, je menšie ako Fiumicino a menej využívané. Lietajú naň najmä nízko nákladové letecké spoločnosti.

Fiumicino

Jednou z nízko nákladových spoločností, ktoré lietajú linku Ruzyně – Fiumicino, sú SmartWings. Ponúkajú jednu linku denne, bez ohľadu na sezónu. Ďalšími aerolinkami je potom WizzAir so štyrmi letmi týždenne mimo sezóny, v sezóne potom ponúka o let týždenne viac.

Na toto letisko tiež lietajú z Prahy priame lety Českých aerolínií.

Letisko Ciampino a letecké spoločnosti

Toto menšie letisko využíva rad leteckých spoločností, v súčasnosti však žiadna neponúka priame linky z Českej republiky. Skôr sem lietal z Prahy WizzAir. Dnes je toto letisko napríklad aerolinkami Ryanair hojne využívané, v ponuke má mnoho liniek spájajúcich Rím s Európou.

Ceny leteniek do Ríma

Letenky do Ríma patria všeobecne k tým najlacnejším. V prípade nízko nákladových leteckých spoločností je možné počítať s cenou už od 40 € za let aj s poplatkami, ak sa aspoň trošku pošťastí. U klasických aeroliniek veľa záleží na momente kúpy. Letenky do Ríma sú často ponúkané v rôznych akciách, tu sa potom dá spiatočná letenka na obmedzené termíny kúpiť aj za 120 €.

Najlacnejšie letenky do Ríma ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky z Prahy do Ríma bol publikovaný 6. února 2013 v 09.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...