Aerosvit alebo nahor do oblakov

Tagy:  letecká spoločnosť, aerosvit, lietanie, cestovanie, let, lacné letenky, letisko, ukrajina

Sponzorované odkazy:

Aerosvit alebo nahor do oblakov

S leteckými spoločnosťami sa za posledné roky doslova „roztrhlo vrece“ a laický zákazník tak môže mať čím ďalej väčší problém v širokej ponuke sa orientovať. Ak tiež patríte k bežným turistom, ktorí služieb letiska využijú párkrát do roka a o jednotlivé aerolínie sa príliš nezaujímate, ľahko sa vám môže stať, že si jednak zakúpite predražené letenky alebo nasadnete na palubu spoločnosti, o dobrej povesti ktorej dá dlho polemizovať. Aj keď je letecká doprava všeobecne najbezpečnejším druhom transportu, napriek tomu je dobré vsadiť na kvalitu a vyberať vždy to najlepšie. Ďalšou zo série slušných leteckých spoločností, s ktorými sa nemusíte obávať vzlietnuť do oblakov je Aerosvit.

Hneď na úvod vás možno vyľaká, že je letecká spoločnosť ukrajinského pôvodu, avšak v tomto prípade môžete od svojich obáv pokojne upustiť. Firma, ktorá bola založená 25. mája 1994 má sídlo v hlavnom meste, v Kyjeve, a pýši sa veľmi dobrou povesťou solídnej spoločnosti na úrovni. Vôbec prvé lety uskutočnili aerolínie už v apríli 1994 a nebáli sa pozrieť ďaleko za hranice, konkrétne do Tel Avivu, Odesy, Solúna alebo do gréckych Atén. Na základe úspechu teda o rok neskôr svoje pole pôsobnosti Aerosvit rozšíril aj do Moskvy, kam let opäť prebehol hladko. Neskôr sa spoločnosť rozhodla vypraviť ešte ďalej a začala lietať do Bangkoku, kde dodnes využíva služby letiska Suvarnabhumi.

S Aerosvit hore do oblakov, autor: BriYYZS Aerosvit hore do oblakov, autor: BriYYZ

Čo sa vlastníctva týka, ukrajinskému štátu patrí 22 percent z firmy, ďalších 40 percent vlastní holandská spoločnosť Gilward Investment a zvyšných 38 percent potom Aerotur – agentúra pre leteckú dopravu a turizmus. Spoločnosť dnes zamestnáva okolo 1400 zamestnancov, ide teda o aerolínie strednej veľkosti.

Aj keď je letecká spoločnosť Aerosvit skôr menšieho charakteru, môže sa pýšiť pomerne slušnou zbierkou lietadiel, ktorých je konkrétne 16. Nechýba tu Boeing 737–200A, Boeing 737–300, Boeing 737–400, Boeing 737–500 a ani Boeing 737–300ER.

S leteckou spoločnosťou Aerosvit sa môžete pozrieť až do šesťdesiatich krajín sveta, medzi ktoré možno zaradiť napríklad Čínu, Thajsko, Kanadu alebo USA, ďalej potom rozhodne Rusko, Indiu, Brazíliu a európske destinácie ako je populárne Anglicko alebo Francúzsko. Medzi letiská, ktoré Aerosvit navštevuje patrí aj letisko Václava Havla v Prahe.

Článok Aerosvit alebo nahor do oblakov bol publikovaný 29. listopadu 2013 v 12.00 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...