5 dôvodov, prečo cestovať 1. triedou

Tagy:  let, lietadlo, 1. trieda, luxus, vybavenie, servis

Sponzorované odkazy:

5 dôvodov, prečo cestovať 1. triedou

Letecká doprava prináša nespočetné množstvo výhod, vďaka ktorým si už nebudete chcieť sadnúť do auta a ísť na dovolenku desiatky hodín. Vďaka lietaniu sa dopravíte do požadovanej destinácie za pár hodín, užijete si pohodlie, bezpečie a ušetríte veľa a veľa času, ktorý by ste v inom dopravnom prostriedku zbytočne strácali. Avšak nie je lietanie ako lietanie a zatiaľ čo môžete letieť turistickou triedou a zažívať aj veľmi nepríjemné chvíle, je tu tiež možnosť letu 1. triedou, ktorá sa od tej turistickej diametrálne líši. Prečo by ste si mali priplatiť za luxus 1. triedy? Máme pre vás pár skvelých dôvodov, vďaka ktorým budete chcieť let 1 triedou aspoň raz vyskúšať.

Predídete neustálemu čakaniu

Lietanie je síce veľmi komfortné a príjemné, ale treba podotknúť, že než sa dostanete na palubu lietadla, čakajú vás hodiny nič nerobenia a neustáleho čakania. Najprv čakáte na odbavenie batožiny, potom čakáte na otvorenie Gate, potom čakáte, než bude lietadlo pripravené a vzhľadom k faktu, že pravdepodobne neodletíte včas, budete zase čakať a čakať a čakať. Výhodou 1. triedy je fakt, že jednoducho nečakáte nikdy na nič a máte prvotriedny komfort, vďaka ktorému vám bude batožina odbavená separátne a vy si medzitým budete užívať dobrôt vo VIP klube.

Budete mať súkromie

Turistická trieda nie je príliš príjemná pre jedincov, ktorí si nepotrpia na mnoho ľudí a spoločnosť. Ak vám nie je blízke tráviť niekoľko hodín v spoločnosti desiatok cudzích ľudí, sediacich veľmi blízko vás, potom si 1. triedu vychutnáte so všetkým. V cene letenky na vás bude čakať samostatná kója, kde si natiahnete nohy, odpočiniete si na vankúšiku, dostanete tiež svoju prikrívku a chýbať nebude ani vlastné tv s navolenými reláciami a výberom filmov. Na takýto luxus by ste si určite čoskoro zvykli.

Autor: Rae SlaterAutor: Rae Slater

Pochutnáte si trochu inak

V lietadle nie je jedlo nijako zvlášť chutné a výdatné, o tom niet sporu, avšak 1. trieda je trochu iná „liga“. Tu si pochutnáte na čerstvých potravinách, vybrať si môžete aj kaviár, mäso alebo rybu, sladké pečivo, čerstvú pomarančovú šťavu alebo iné dobroty, ktoré vám počas dlhého letu urobia dobre. Do lietadla si tak vlastné pochutiny nebudete musieť nikdy viac brať.

Prístup ako k princeznej zaistený

Na čo sa počas letu 1. triedou môžete v každom prípade spoľahnúť, je prvotriedny servis, ktorého sa vám len tak niekde nedostane. Letušky sú vám neustále k dispozícii a tiež dostanete prakticky všetko, na čo si spomeniete. Páči sa vám mäkší vankúš, nákrčník, chladivá maska na tvár alebo šampanské? Všetko je vopred zaistené.

Článok 5 dôvodov, prečo cestovať 1. triedou bol publikovaný 22. prosince 2016 v 00.00 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...