Letisko Frankfurt, jedno z najväčších letísk sveta

Tagy:  Nemecko, Frankfurt, Lufthansa, Air Berlin

Sponzorované odkazy:

Letisko Frankfurt, jedno z najväčších letísk sveta

Do mnohých svetových destinácií sa dostaneme ľahšie a hlavne lacnejšie od našich západných susedov. Letisko ako Mníchov či Frankfurt sú ideálnou alternatívou k pražskej Ruzyni.

Frankfurt, európsky velikán

Frankfurtské letiská nie sú medzi našincami obľúbené pre nič za nič. Mimo dobrého spojenia s Prahou prinášajú totiž ešte niečo – ohromné ​​množstvo spojov a hlavne ceny znížené vďaka konkurenčnému boju. Frankfurt je totiž jedným z najväčších európskych letísk.

Letisko je najčastejšie pomenované ako Verkehrsflughafen Frankfurt am Main alebo Rhein-Main-Flughafen. Nachádza sa medzi Frankfurtom, Darmstadtom a Wiesbadenom a je bezpochyby hlavným letiskom celého regiónu. Čo do počtu obslúžených cestujúcich, obsadzuje toto letisko prvú priečku dokonca v rámci celého Nemecka. Čo sa týka európskych čísel, zaujíma tretiu pozíciu po londýnskom Heathrow a parížskom Charles de Gaulle. Aj v celosvetovom meradle zaujíma jednu z popredných pozícií, podľa posledných čísel je na deviatej priečke. Ročne v súčasnosti obslúži na viac ako 53 miliónov pasažierov.

Modernizácia

Letisko vďaka svojmu významu si vyžaduje neustále úpravy a rozširovanie. Na budúce roky je naplánované ako rozširovanie terminálov, tak aj výstavba terminálu úplne nového.

Terminály

Frankfurtské letisko disponuje dvoma terminálmi, tretí terminál bude v blízkej dobe pristavaný. Terminál 1 je pôvodným, starším terminálom a je ďalej delený na časť A, B a C, Terminál 2 potom na časti D a E. Každý z terminálov je využívaný niektorými leteckými spoločnosťami. Zvláštny terminál je potom určený pre účely Lufthansy a jej letov prvou triedou.

Autor: currybetAutor: currybet

Veľký výber priamych letov

Vďaka veľkosti frankfurtského letiska majú cestujúci na výber z mnohých liniek do všetkých kútov sveta. Samozrejme najširšiu ponuku letov nájdeme u domácej Lufthansy, ktorá využíva Terminál 1. Hojne sú zastúpené tiež lety realizované spoločnosťou Condor Flugdienst, Air Berlin či TUIfly.

Doprava na letisko

Letisko je spojené s okolitými mestami hlavne prostredníctvom vlakových liniek a dvoch nádraží. Prvé je určené pre pohyb v rámci regiónu, druhé potom pre diaľkové spoje. Na Terminál 1 sa z Českej republiky môžeme vypraviť pohodlne niektorým z autobusov Student Agency. Z Plzne alebo Prahy sa tak dostaneme priamo až na letisko bez nutnosti akýchkoľvek prestupov. Odlet z Frankfurtu je teda viac než jednoduchý a cesta k lacným letenkám do sveta otvorená.

Článok Letisko Frankfurt, jedno z najväčších letísk sveta bol publikovaný 1. ledna 2013 v 11.30 v rubrike Letiská. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...