Lacné letenky do USA - kde ich kúpiť?

Tagy:  USA, Spojené štáty americké, Amerika, lacné letenky, New York

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do USA - kde ich kúpiť?

Spojené štáty americké, skôr veľký, takmer nesplniteľný sen mnohých cestovateľov, dnes pomerne dostupná realita. Vďaka lacným letenkám sa tak za oceán dostane prakticky každý, kto po návšteve tejto svetovej veľmoci zatúži. Lákavé ponuky tak privítajú ako vášniví cestovatelia, tak ľudia vydávajúci sa za prácou či štúdiom.

Rozdiel medzi lokalitami

Často sa pri nákupe leteniek stretneme s výraznými rozdielmi medzi jednotlivými destináciami. Lacnejšie sú pochopiteľne letenky do miest ležiacich na východnom pobreží Spojených štátov. New York alebo napríklad Philadelphia sú možnými cieľmi.

Lacnejšie aj drahšie letiská

Tak ako sa v Európe stalo zvykom, aj americké mestá sú často vybavené hneď niekoľkými letiskami. Niektoré môžu ponúknuť výrazne zaujímavejšie spoje, pritom doprava z letísk do cieľovej lokality nemusí byť tak nákladná. Vždy je dobré sa informovať a ušetriť peniaze a prípadné neskoršie komplikácie.

Priame vs. nepriame lety do USA

Z pražskej Ruzyně lieta do zámoria niekoľko spoločností. Do USA sa tak môžeme vydať napríklad s ČSA alebo Delta Airlines. Ponuka však nie je zďaleka tak široká, pocítime to nielen na výbere možných termínov odletov, ale tiež na ponuke destinácií či na cenách. Priamym letom sa dostaneme na americkú pôdu asi za 9 hodín. Ak sa potrebujete dostať inam a máte obavy z prestupov, môžete zvoliť niektorú zo spoločností, ktoré ponúkajú lety s medzipristátím. Rozhodne je to výhodnejšie pre menej skúsených cestovateľov.

Ďalšou možnosťou je využitie služieb niekoľkých dopravcov. Pre náš let do Spojených štátov si tak môžeme vybrať napríklad niektoré nemecké či britské letisko, obľúbený je aj Brusel.

Vyhľadávanie letenky

K vyhľadávaniu leteniek do USA dobre poslúžia rôzne internetové vyhľadávače leteniek umožňujúce ich okamžité zakúpenie. Tradičnými predajcami sú Invia, Letuška, Pelikán alebo napr. Královna. Vďaka ich partnerstvu s leteckými spoločnosťami je tak často ich cena oveľa zaujímavejšia než pri priamom nákupe leteniek.

Cestovanie po Štátoch

Veľa návštevníkov Spojených štátov nezostáva na jednom mieste a vydáva sa naprieč Amerikou. Jej obyvatelia sú zvyknutí cestovať na veľké vzdialenosti a využívanie leteckej dopravy na premiestňovanie sa medzi mestami nie je ničím neobvyklým. Voliť tu môžeme niektoré z miestnych nízkonákladových leteckých spoločností, ako sú napríklad aerolinky Jet Blue, Sun Country Airlines či USA 3000 Airlines. Každá zo spoločností ponúka iba určité linky, preto bude pravdepodobne treba viac hľadať.

Najlacnejšie letenky do USA ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do USA - kde ich kúpiť? bol publikovaný 12. prosince 2012 v 10.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...