Letenky Aljaška - zavítajte do drsnej krajiny USA

Tagy:  Aljaška, poloostrov, krajina, sneh, príroda, história

Sponzorované odkazy:

Letenky Aljaška - zavítajte do drsnej krajiny USA

Aljaška je odjakživa považovaná za akúsi odľahlejšiu časť Ameriky, ktorá je síce obývaná, avšak stále zostáva záhadná a z veľkej časti neprebádaná. Ak nepatríte k milovníkom zasneženej krajiny a nekonečných vrcholkov hôr, tak vás krajina pravdepodobne nenadchne, ale ak sa hrdo radíte k zástancom adrenalínu v podobe lyžovania na previsoch, Aljašku si zamilujete so všetkým. Nespútaná príroda a voľne žijúca divá zver vo vás prebudí pocit neistoty, ale aj neskazenosti a nespútanosti. Vydajte sa na netradičnú dovolenku a preskúmajte oblasti amerického severu.

Najväčší americký štát o rozlohe 1 717 854 km² a 627 000 obyvateľmi sa pýši radom prírodných rezervácií a rozsiahlou zásobou ropy. Aj keď Aljaška pôsobí pustým dojmom, vďaka tomuto nerastnému bohatstvu si nevedie vôbec zle a Spojeným štátom americkým tak prispieva značným dielom do štátneho rozpočtu.

Príroda Aljašky sa pýši belostným snehom, autor: nationalatlasPríroda Aljašky sa pýši belostným snehom, autor: nationalatlas

História

Názov Aljaška je prevzatý z aleutského slova „Alyeska“, znamenajúceho „Veľká krajina“. Iné báje a povesti tvrdia, že názov bol odvodený od prapôvodného pomenovania polostrova. Prvými obyvateľmi krajiny boli ľudia z doby ľadovej, môžeme teda s istotou tvrdiť, že Aljaška patrila k prvým krajinám amerického kontinentu, ktoré boli osídlené. Prvé historické zmienky, ktoré stoja za pozornosť sa datujú okolo 17. storočia, keď sa o tunajšiu pôdu začali významne zaujímať Kozáci, lovci a obchodníci, ktorí prišli na Aljašku cez Beringov prieliv. Ten bol pomenovaný podľa dánskeho kapitána Beringa, ktorý prielivom preplával v roku 1728. Roku 1867 bola Aljaška kúpená od Ruska za 7,2 miliónov dolárov, od tej doby patrí Spojeným štátom Americkým. Dôvody pre kúpu boli rôzne, od faktu, že ruská cárska pokladňa zívala prázdnotou, po skutočnosť že si ruské vedenie uvedomovalo, že je Aljaška dlhodobo neudržateľná kvôli vzdialenosti a blízkosti Britského domínia Kanady. K takmer zdvojnásobeniu populácie došlo počas zlatej horúčky, kedy sa na Aljašské územia prisťahovali stovky kopáčov aj s ich početnými rodinami. Dnes sú na polostrove vybudované kvalitné cesty, mosty, koľaje, prístavy a lodná doprava. Americká vláda tiež podporuje výstavbu letísk a leteckú dopravu, bez ktorej by bol prístup na Aljašku pomerne zložitý.

V lete je Aljaška farebná a porastená bylinami, autor: nationalatlasV lete je Aljaška farebná a porastená bylinami, autor: nationalatlas

Letenky

Vzhľadom k dôležitému faktu, že Aljaška nepatrí medzi typické turistické destinácie, za letenku si pravdepodobne priplatíte a nepočítajte s nízkonákladovou dopravou. Spoločnosť Skyscanner vás do najväčšieho štátu USA dopraví za 838 €, čo je momentálne najnižšia cena, ostatné aerolínie ponúkajú letenky okolo 988 €.

Najlacnejšie letenky na Aljašku ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Aljaška - zavítajte do drsnej krajiny USA bol publikovaný 19. dubna 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...