Washington airport - jedno z najrušnejších letísk USA

Tagy:  Washington DC, terminály, areál, hlavné mesto, história, USA

Sponzorované odkazy:

Washington airport - jedno z najrušnejších letísk USA

Ako iste všetci vieme, Washington DC je hlavným mestom Spojených štátov amerických a svoje pomenovanie nesie po významnom prezidentovi Georgeovi Washingtonovi, ako dôkaz pocty a pokory. Sídli tu americký kongres a samozrejme prezident, pretože tu nájdeme jednu z najznámejších budov sveta, Biely dom. V meste prevládajú administratívne a inštitucionálne budovy s úradmi. Všeobecne je D.C. rajom ekonómov a občanov zamestnaných v štátnej správe. Na jedného miestneho človeka pripadá až 10 právnikov. Možno si hovoríte, že v centre politiky je vysoká nezamestnanosť, obzvlášť zo strany súdnictva. Opak je však pravdou, právne osoby tu majú široké uplatnenie v súkromných firmách alebo štátnych podnikoch, tí najlepší si „rozobrali“ hodnotné pozície v parlamente a senáte.

Metropola možno pôsobí ako nudná Mekka finančníctva, ale mrakodrapov s obrími obchodnými centrami, divadiel a najrôznejších klubov je požehnane. Ak si pôjdete rozšíriť svoje znalosti a zavítate do hlavného mesta, užijete si veľa zábavy v podobe interaktívnych múzeí či výstav. Ak túžite po kvapke histórie, navštívte washingtonský kapitol, ten sa radí medzi miestne rarity, pretože je to biela stavba klasicistického štýlu nápadne pripomínajúci Biely dom, neznalí cudzinci sa často domnievajú, že sa prechádza práve sídlom prezidenta, pretože vstup do Kapitolu je povolený.

Washington DC je centrom ekonomiky a politiky, autor: claptoneeWashington DC je centrom ekonomiky a politiky, autor: claptonee

História Washingtonu

Prvý stavebný kameň bol položený v 17. storočí príchodom Algonkinov, tí tu stále žijú, ale v málo početných menšinách. Koncom toho istého storočia sa rozmohol trend prisťahovalectva. 18. storočie bolo pre mesto kľúčové, pretože bol zvolený prezident George Washington, ktorý mesto vyhlásil za centrálu USA, od tých čias sa všeličo zmenilo, ale hlavné mesto zostalo rovnaké. Biely dom sa začal stavať koncom 18. storočia, pričom dokončený bol až v roku 1811.

Hlavné mesto USA má bohatú históriu, autor: newpickHlavné mesto USA má bohatú históriu, autor: newpick

Washington airport

Je úplnou samozrejmosťou, že hlavné mesto je vybavené letiskovým systémom. Letisko Washington Dulles International je jedno z najväčších letísk v Spojených štátoch amerických a nachádza sa necelých 40 kilometrov od metropoly. Areál má 3 terminály, preto býva pre cestovateľov obvykle ťažké sa zorientovať v hale, zistite si preto vopred, v pohodlí domova, z akej časti letiska odlietate, na mieste je väčšinou chaos, ktorý by vášmu stresu z nevedomosti dvakrát nepomohol. Nízkonákladové letecké spoločnosti používajú letisko Washington Dulles International pre domáce, medzinárodné aj medzikontinentálne lety, pričom najdôležitejšou „spojkou“ sú aerolínie JetBlue Airways, ktoré tu vlastnia prestupný uzol.
Ak ste sa zdarne dopravili na miesto určenia, potrebujete sa tiež dostať do centra Washingtonu, využite preto stanicu metra West Falls Church, tá vás dopraví do centra diania.

Washingtonské letisko je rušné, ale kvalitné, autor: barbarahulberqWashingtonské letisko je rušné, ale kvalitné, autor: barbarahulberq

Článok Washington airport - jedno z najrušnejších letísk USA bol publikovaný 5. května 2013 v 08.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...