Letenky Indonézia - užite si exotickú dovolenku

Tagy:  Indonézia, bali, Sumatra, java, Jakarta

Sponzorované odkazy:

Letenky Indonézia - užite si exotickú dovolenku

Túžite po nevšednom zážitku exotickej dovolenky? Objavte krásy Indonézie, najväčšieho súostrovia sveta! Dovolenka v krajine hinduistických chrámov, luxusných hotelov, moderných letovísk, ale aj zabudnutej a drsnej prírody je výnimočná. Je pestrou zmesou bohatej histórie, tradícií, náboženstva a očarujúcich prírodných scenérií.

Indonézska republika je pozoruhodným, prírodne a kultúrne nesmierne rozmanitým štátom, ktorý drží niekoľko primátov. Je napríklad najväčšou moslimskou krajinou našej planéty a tiež sa rozkladá na najväčšom svetovom súostroví. Takmer štvrť miliardy ľudí obýva približne tretinu zo sedemnástich tisíc ostrovov, tvoriacich Indonézsku republiku. Indonézska príroda je veľmi rozmanitá, mnoho z oblastí je úplne nedotknutých civilizáciou, ale samozrejme tu nájdete miesta civilizácií úplne zmenené. Po pobreží sa tiahne mnoho belostných piesočnatých pláží, ktoré lákajú k odpočinku, a vo vnútrozemí sú husté dažďové pralesy, činné sopky a divoká príroda volajúca po dobrodružstve. Indonézske moria ponúkajú nádherný a rozmanitý podmorský svet vyzývajúci na potápanie a šnorchlovanie. Žije tu mnoho endemických druhov ako fauny, tak flóry, kvôli ktorým sem prichádzajú turisti z celého sveta.

Indonézia je prototypom exotickej dovolenky, autor: orbionIndonézia je prototypom exotickej dovolenky, autor: orbion

Jakarta

Najväčším a zároveň hlavným mestom je Jakarta, nachádzajúca sa na ostrove Jáva. Obrovská, takmer desaťmiliónová metropola Jakarta leží v severozápadnej časti ostrova. V jej centre sa nachádza pamätník Monas čiže Národný monument, symbol indonézskeho boja za nezávislosť, prezidentský palác, kancelárske budovy a nákupné centrum Mangga Dua. V západnej časti mesta sa rozprestiera jakartský Chinatown a takisto tu nájdeme, rovnako ako v južnej Jakarte, rad múzeí, nákupných centier a zábavných komplexov.

Jakarta je najväčším a hlavným mestom Indonézie, autor: cestujmelevneJakarta je najväčším a hlavným mestom Indonézie, autor: cestujmelevne

Borneo

Borneo, alebo aj Kalimantan je najväčším a najznámejším ostrovom Indonézie. Borneo je pre svoje nebezpečné džungle a nespútané rieky rajom všetkých turistov s dušou dobrodruha. Rovnako je domovom orangutanov, ktorí sú síce na pohľad sympatickí, ale keď sa rozzúria, dokážu napáchať značné škody. Ak patríte medzi milovníkov týchto ľudoopov, navštívte jednu z miestnych chovných staníc, kde sa dozviete veľa zaujímavých informácií o ich vývoji a živote.

Bali

Zďaleka najpopulárnejšiu turistickú oblasť Indonézie predstavuje ostrov Bali, ktorý za túto pozíciu vďačí svojej jedinečnej kultúre, rozprávkovým plážam, interesantnému vnútrozemiu a bohatému podmorskému svetu. Medzi milovníkmi podmorského sveta sú najobľúbenejšie pobrežné vody v okolí mesta Monad.

Na Bali sa môžete kochať priezračnou hladinou mora, autor: pesperatusNa Bali sa môžete kochať priezračnou hladinou mora, autor: pesperatus

Najlacnejšie letenky do Belgicka ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Indonézia - užite si exotickú dovolenku bol publikovaný 4. června 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...