Letenky do Splitu - rezervujte si let do Chorvátska už teraz!

Tagy:  Split, chorvátsko, cestovanie, turistika, jadran, jadranské more, pamiatky, kultúra

Sponzorované odkazy:

Letenky do Splitu - rezervujte si let do Chorvátska už teraz!

Chorvátsko je síce krajinou stále obľúbenou, ale v posledných rokoch akosi opomínanou. Obyvatelia Slovenskej republiky si zvykli túto krajinu navštevovať v hojnom počte, pretože je tu krásne, ale aj lacno. Obnovte tradíciu zájazdov do Chorvátska a ušetrite veľa peňazí v kombinácii s nezabudnuteľným zážitkom z panenskej prírody a priezračného mora.

Split leží na polostrove medzi Kaštelským zálivom a Splitským prielivom, ktorého západná časť zaberá kopec Marjan s krásnym lesoparkom. Pohoria Kozjak a Mosor chránia mesto zo severu a severovýchodu pred vnútrozemskými vplyvmi. S počtom 200 tisíc obyvateľov je najväčším predmetom na Chorvátskej časti jadranského pobrežia.

Čo sa histórie týka mesto patrí k najstarším v celej krajine. Starorímske mesto, vyrástlo okolo paláca, ktorý dal vystavať rímsky cisár Dioklecián pred 1700 rokmi, pretože tu chcel prežiť posledné roky svojho života. Diokleciánov palác a početné pamiatky z rímskych čias sa zachovali dodnes, v areáli paláca sa nachádza aj katedrála, ktorá bola na mauzóleu cisára Diokleciána postavená v 7. storočí. V zachovalých častiach paláca, v pivniciach, sa konajú rôzne akcie, ako napríklad Diokleciánove večery a večery chorvátskej hudby. Zvlášť impresívne je prevedenie opery Aidy na Peristile v rámci Splitských letných hier, ktoré pri návšteve mesta nesmiete vynechať.

Splitská riviéra je obľúbenou destináciou, autor: santiagoSplitská riviéra je obľúbenou destináciou, autor: santiago

Prístup do mora je ideálny aj pre rodiny s deťmi, lebo mesto sa pýši predovšetkým oblázkovými plážami. Ak však predsa len zatúžite po piesku, nemusíte zúfať. Známa Splitská pláž Bacvice je piesková a nájdete ju priamo v strede mesta.

Ani milovníci histórie a pamiatok neprídu skrátka. Kultúrno-historické pamiatky v Splite vám budú rozprávať príbeh o tomto tisícročnom meste. Prejdite sa k impozantnej soche Grgura Ninského a chyťte ju za palec, to vám prinesie šťastie alebo sa vám splní želanie. Priamo pri vchode do mesta je Salona, ​​najväčšia archeologická lokalita na východnom pobreží Jadranu a uprostred mesta si môžete prezrieť kúpele s vlastným žriedlom liečivej sírnatej vody.

Ubytovanie v Splite je rovnako dostupné, ako v iných Chorvátskych oblastiach. Doprajte si buď polpenziu alebo all inclusive, oboje nechá vašu peňaženku pokojnú.

Letenky

Ryanair vás do Chorvátskeho Splitu vypraví za krásnych 74 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Split je mesto staré tisícky rokov, autor: joan perezSplit je mesto staré tisícky rokov, autor: joan perez

Najlacnejšie letenky do Splitu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Splitu - rezervujte si let do Chorvátska už teraz! bol publikovaný 2. června 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...