Letenky do Milána - cestujte na jar najlacnejšie

Tagy:  Miláno, taliansko, pamiatky, cestovanie, nízkonákladové letenky

Sponzorované odkazy:

Letenky do Milána - cestujte na jar najlacnejšie

Na jar sa môžete tešiť zo záplavy akčných a nízkonákladových leteniek, ktorých bude naozaj nespočetné množstvo, pretože letecké spoločnosti počítajú s tým, že jarné mesiace priamo nabádajú z eurovíkendom, predĺženým víkendom a romantickým pobytom v dvojici. Ak už teraz premýšľate kam sa pozrieť, vydajte sa do jedného z najkrajších miest Talianska, do Milána. Mesto bohaté na kultúru, pamiatky a svetovú módu vás nadchne a budete ho opúšťať so slzami v očiach.

Miláno je hlavným mestom regiónu Lombardia a zároveň jedným z ekonomických centier celého Talianska. Silná je tu priemyselná výroba rovnako ako odvetvie dizajnu a módy. Miláno je veľmi kozmopolitné mesto, v ktorom žije viac ako 15% cudzincov. Podľa posledných prieskumov patrí Milánu 28. miesto medzi najvplyvnejšími mestami sveta. Toto severotalianske mesto je aj domovom dvoch známych futbalových tímov a to AC Milano a FC Internazionale Milano.

Najväčšou raritou Milána je Milánsky Dóm, autor: pablo ramosiNajväčšou raritou Milána je Milánsky Dóm, autor: pablo ramosi

História

Mesto je známe už z čias Antiky, kedy pôsobilo ako jedno z hlavných centier obchodu, môžeme teda s istotou tvrdiť, že už vtedy Miláno zastávalo veľmi dôležitú ekonomickú a finančnú funkciu. Pamiatkou na túto dobu je Colonne di San Lorenzo, čo je rad korintských stĺpov pôvodne zdobiacich chrám alebo verejné kúpele z 2. storočia. Roku 313 vydal rímsky cisár Milánsky edikt, dokument, ktorý zaručoval kresťanom slobodu vyznania. Dodnes si v Miláne môžete prezrieť pozostatky budovy, kde bol edikt vydaný. V stredoveku mesto zbohatlo vďaka dôležitej obchodnej ceste vedúcej z Álp do Ríma a ďalej na juh Talianska. V 16. storočí nad Milánom nakrátko prevzal kontrolu francúzsky trón, aby bol vzápätí vystriedaný španielskymi Habsburgovcami. V priebehu druhej svetovej vojny Miláno vážne poškodili spojenecké bombardéry, ale našťastie bolo mesto počas obdobia hospodárskeho zázraku rýchlo obnovené a vyrástlo tu aj veľa moderných budov. Dnes sa o Miláne hovorí ako o novom hlavnom meste módy, ktoré má nahradiť stagnujúcu Paríž.

Pamiatky

V Miláne samozrejme na každom rohu uvidíte impozantnú pamiatku, ktorá vo vás zanechá nezameniteľné dojmy. Pravdepodobne najznámejšou a najkrajšou budovou je Milánsky Dóm v neskoro gotickom slohu. Nezabudnite ani na fresku poslednej večere v kostole Santa Maria delle Grazie alebo na divadlo La Scala.

Letenky

Najlacnejšie letenky do Talianskeho Milána teraz zaobstaráte od nízkonákladovej spoločnosti Ryanair a to za neuveriteľných 25 € aj so spiatočným letom a vrátane všetkých letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky do Milána ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Milána - cestujte na jar najlacnejšie bol publikovaný 31. května 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...