Letenky do Maroka - za exotikou ľahko a lacno

Tagy:  Maroko, Arábia, more, pláže, exotika, zaujímavosti

Sponzorované odkazy:

Letenky do Maroka - za exotikou ľahko a lacno

Nekonečná exotika, teplé more a nekonečné horúčavy – to je nespútané Maroko, ktoré láka rok čo rok tisícky turistov. Samotný názov krajiny pochádza z arabského al-Maghrib al-Aksa, čo doslova znamená „najneskorší západ“, ktorý sa už od počiatku dejín stal bránou európskeho, afrického a moslimského sveta.

Marocké pobrežie na západe bičuje obrovskými vlnami Atlantický oceán, na severe potom Stredozemné more. Pobrežné oblasti ponúkajú typické stredomorské subtropické podnebie, zatiaľ čo vo vnútrozemí narazíte na veľké teplotné rozdiely. Pohorie Atlas a Rif sa vypínajú do tisícmetrových výšok, v piesočnej púšti zažijete spaľujúce teplo. Veľkú časť východu Maroka tak zaberá púšť Sahara. Južné oblasti krajiny sa nachádzajú takmer v tropickom podnebnom pásme. Nádherná príroda a príjemné počasie na vás ale čaká v takmer celej krajine, snáď okrem spaľujúcej púšte.

Maroko v plnej kráse, autor: poxie088Maroko v plnej kráse, autor: poxie088

Maroko je naozaj veľmi zaujímavá, fascinujúca a rôznorodá krajina. Arabské a berberské zvyky sa tu miešajú s európskou kultúrou. Nezabúdajme však na to, že prevažnú časť obyvateľov Maroka tvoria Berberi. Asi najväčší vplyv tu v 20. storočí zanechal francúzsky protektorát, ktorý okrem veľkoryso európsky postavenej Casablanky dal tejto arabskej krajine taktiež um francúzskeho kulinárstva. Nie je teda divu, keď k typickému marockému mätovému čaju zakusujete francúzsky croissant.

Pre Slovákov je Maroko stále neobjavenou krajinou. Toľko možností, koľko vám ponúka, si zrejme ani nedokážete predstaviť. Môžete sa prechádzať po arabských kráľovských mestách, piť kávu v jednej z kaviarní v mestečku, môžete sa taktiež prechádzať po púštnych dunách, navštíviť púštne mestá, absolvovať vysokohorskú túru v pohorí Vysokého Atlasu, alebo si na tom istom mieste môžete dokonca zalyžovať. Maroko je skrátka krajina plná kontrastov moderného sveta, zaujímavých ľudí, starobylej kultúry i krásnej prírody.

Maroko sa pýši krásnymi plážami, autor: denimessMaroko sa pýši krásnymi plážami, autor: denimess

Letenky

Do atraktívnej krajiny plnej vyhľadávanej exotiky a tepla sa pozriete za pozoruhodne nízke peniaze. S nízkonákladovými a obľúbenými spoločnosťami Wizzair a Ryanair sa do slnečného arabského Maroka pozriete za 86 € a to vrátane letiskových táx a spiatočnej cesty. Ostatné aerolínie ponúkajú letenky okolo 160 € a vyššie.

Najlacnejšie letenky do Maroka ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Maroka - za exotikou ľahko a lacno bol publikovaný 30. května 2013 v 07.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...