Letenky na Korziku - zavítajte na perlu stredomoria

Tagy:  Korzika, ostrov, francúzsko, perla, stredomorie, more, pláže, útesy

Sponzorované odkazy:

Letenky na Korziku - zavítajte na perlu stredomoria

Korzika, inak tiež prezývaná Perla Stredomoria síce úzko susedí s Talianskou Sardíniou, ale oficiálne patrí k Francúzsku. Prečo je ostrov natoľko zaujímavý a pútavý? Kto Korziku nenavštívil, ťažko pochopí. Ostrov je jedinečný svojimi belostnými útesmi a kaskádovitým pobrežím, ktoré je pre dané miesto veľmi typické a zároveň úplne originálne. Malebné zátoky s teplým morom a jemným pieskom priamo nabádajú k romantickému pikniku a nekonečnému opaľovaniu. Neváhajte a navštívte krásy neodolateľného francúzskeho ostrova.

Korzika je právom nazývaná perlou Stredomoria, autor: montgomeryevansKorzika je právom nazývaná perlou Stredomoria, autor: montgomeryevans

Korzika je so svojimi 8 722 km2 po Sicílii, Sardínii a Cypre štvrtým najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Od severu na juh meria 183 kilometrov, od východu na západ maximálne 83 kilometrov. Nájdeme ju v Janovskom zálive, od Talianska je vzdialená 73 kilometrov, od Francúzska 170 kilometrov. Od Sardínii ju delí len 12 kilometrov široký Bonifacký prieliv. Ponúka sa teda možnosť zvládnuť navštíviť počas jednej výpravy ako Korziku, tak aj Sardíniu. Na ostrove trvale žije len asi 250 000 obyvateľov. Priemerná hustota zaľudnenia je teda necelých 29 obyvateľov na kilometer štvorcový, čo z Korziky robí jeden z najredšie osídlených ostrovov v Stredomorí. Väčšina ľudí hovorí plynule aj jazykom domovského štátu, teda po francúzsky. Na ostrove sa dá, vďaka vplyvu turizmu, dohovoriť aj anglicky a taliansky, ale nedávajte to za podmienku. S ostatnými jazykmi väčšinou neuspejete. Korzika je ideálnym cieľom pre turistov všetkých vekových i výkonnostných kategórií. Rodiny s deťmi môžu objavovať nespočetné kúzelné pláže, kúpať sa v teplom mori, potápať sa a zbierať najrôznejšie mušle a lastúry, ktoré sa tu hojne vyskytujú. Milovníci kultúry si vychutnajú historickú časť ostrova, ktorá rozhodne nie je malá. Skrátka a dobre, na ostrove si na svoje príde naozaj každý, dokonca aj ten najnáruživejší turista.

Korzika sa pýši útesmi a kaskádovitým pobrežím, autor: kleonikagruziKorzika sa pýši útesmi a kaskádovitým pobrežím, autor: kleonikagruzi

Letenky

Korzika je jednou z najobľúbenejších cieľových destinácií európskych turistov, preto sa môžete tešiť na nejednu atraktívnu akciu od nízkonákladových spoločností. Aerolínie Wizzair vám teraz pripravila ceny leteniek, vrátane spiatočného letu a letiskových poplatkov za neuveriteľných 66 €. Ostatné spoločnosti, ako je napríklad EasyJet si drží ceny okolo 120 €, čo je stále veľmi príjemná a akčná cena.

Najlacnejšie letenky do Anglicka ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Korziku - zavítajte na perlu stredomoria bol publikovaný 16. května 2013 v 10.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...