Lacné letenky do Nórska - nechajte sa zlákať chladnou náručou severu

Tagy:  Norsko, Lofoty, oslo, krajina, príroda, sever, Škandinávia

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Nórska - nechajte sa zlákať chladnou náručou severu

Ak ste sa už horlivo zaoberali predchádzajúcimi článkami na tému Švédsko a Fínsko, s nedočkavosťou očakávate typ na lacné letenky do Nórska. Ak patríte skôr k rekreačným turistom milujúcim preplnené pláže a vyhriaty piesok, variant zájazdu do tretej škandinávskej krajiny vás nijako neoslní, ale ak si potrpíte na svieži horský vzduch a najlepšie horolezectvo, Nórsko je pre vaše voľno ideálnym cieľom za hľadaným relaxom či adrenalínom.

Nórske stavby sú vrcholom originality, autor: Hofi0006Nórske stavby sú vrcholom originality, autor: Hofi0006

Napriek tomu, že „svetaneznalý“ laik by severské oblasti takzvane strčil do jedného vreca s myšlienkou navlas rovnakej klímy a prírody, nie je tomu tak. Nórsko je od pradávna považované za najkrajšiu krajinu severnej Európy. Do Švédska a Fínska cestuje veľa ľudí nielen kvôli prekrásnemu okoliu, ale aj za miestnymi kultúrnymi pamiatkami a metropolami ako je Štokholm či Helsinki. Nórsko je naopak obľúbené takpovediac len pre svoju faunu a predovšetkým flóru. Turistov láka stredná časť s fjordami, ľadovcami a tajuplné súostrovia ako Lofoty a Vesterály. Nórska krajina všeobecne je niečo, čo na Slovensku nenájdeme. Pýtate sa, čím je tunajšia príroda tak oslnivá a unikátna? Odpoveď je úplne jednoduchá, za všetkým stojí prastarý geologický základ, alebo ľadovec, ktorý sa po niekoľko miliónov rokov topil a tým formoval pôdu, vďaka tomu dnes v dnešnom Nórsku môžeme obdivovať dokonalé kopce a uhladené nížiny.

Nórska krajina je najkrajšia v celej severnej Európe, autor: SaxoNórska krajina je najkrajšia v celej severnej Európe, autor: Saxo

Ďalším zvláštnym úkazom sú v krajine fjordy, čiže plytké údolia teraz zaplnené vodou. Nórsko tak oplýva nespočetným množstvom prírodne vytvorených jazier a priezračne čistých zátok. Vzhľadom k tomu, že sú fjordy bezpečne prístupnými lokalitami, darí sa v Nórsku extrémnemu výlovu rýb a preto si na rybolove štát zariadil akúsi živnosť. Export nórskych živočíchov je populárny nielen v Európe.

Oslo

Hlavné mesto Nórska, sídlo biskupa, správnych orgánov, vlády a kráľa má bezmála 465 tisíc obyvateľov. Oslo sa rozkladá sa na brehu Oslofjordu, kde sa do neho vlieva nie príliš známa rieka Akerselv. Miestny prístav je jedným z najdôležitejších miest, pretože sa odtiaľ prevážajú všetky morské úlovky a sídlia tu aj trajekty putujúce do Dánska či Nemecka. Nórska metropola nie je ničím extra zvláštnym či populárnym a preto turistov neláka, cudzinci sem väčšinou zavítajú buď pracovne alebo kvôli štúdiu na miestnej univerzite.

Oslo, hlavné mesto Nórska, je významné tamojším prístavom, autor: Oslo-Manchot sanguinaireOslo, hlavné mesto Nórska, je významné tamojším prístavom, autor: Oslo-Manchot sanguinaire

Letenky

Všetkými obľúbená spoločnosť Wizzair prišla opäť s najlákavejšou cenou na trhu. Letenka aj spiatočná do Osla v cene 16 €? Nie, toto nie je vtip, ale výhodná nízkonákladová letecká doprava. Ryanair ponúka lety okolo 80 € a s Lufthansou sa do Nórska pozriete za necelých 140 €.

Najlacnejšie letenky do Nórska ponúka www.pelikan.cz

Do Nórska zavítate raz a od tej doby ste každoročným návštevníkom, autor: YorianDo Nórska zavítate raz a od tej doby ste každoročným návštevníkom, autor: Yorian

Článok Lacné letenky do Nórska - nechajte sa zlákať chladnou náručou severu bol publikovaný 9. dubna 2013 v 11.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...