Lacné letenky do Lotyšska - zavítajte do národného parku či pokojného hlavného mesta

Tagy:  Lotyšsko, Riga, park

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Lotyšska - zavítajte do národného parku či pokojného hlavného mesta

Rovinaté Lotyšsko, prostredná z troch pobaltských krajín, je známe svojimi nekonečnými pastvinami a zalesnenými krajmi. Už veľa rokov zásobuje okolité štáty tonami dreva pre strojárstvo a výrobu papiera. Príroda je tu bohatá na voľne žijúce druhy zveri a rovnako tak ako Litvu si Lotyšsko obľúbili nadšení peší turisti a cyklisti. Aj napriek rozlohe 64 589 km² v krajine žije len 2 248 000 oby­vateľov, čo je v porovnaní s vyspelými metropolami ako je Francúzsko či Veľká Británia veľmi zanedbateľný počet.

Prečo práve Lotyšsko?

Perla pobaltia skrýva okrem impozantnej krajiny a historických pamiatok v podobe zrúcanín hradov či exteriérov gotických zámkov. Asi najpôsobivejšou oblasťou Lotyšska je pre návštevníkov aj miestny národný park Gauja. Až budete do sýta naplnení krásami tunajšej prírody, vydajte sa do centra Rigy kde si vychutnáte miestne špeciality a užijete si pravý, nefalšovaný ruch mestského života.

Národný park Gauja

Rozľahlá prírodná rezervácia sa vyskytuje pozdĺž rieky Gauja, neďaleko hlavného mesta Rigy. Založený bol v roku 1973 a so svojou rozlohou 917 km² je s prehľadom najväčšou národnou pamiatkou celej krajiny. Park vás prevedie zalesnenými partiami značených chodníkov a dovedie vás k rozsiahlym vodným plochám a jazerám, ktoré boli v minulých dobách obvyklou destináciou pobaltských Nemcov. K celkovej atraktivite národného parku prispievajú nielen strmé údolia s jaskyňami, ale aj vysoké útesy a pozoruhodné skalné útvary spolu s bohatou faunou a flórou.

Národný park Gauja je najväčšou prírodnou pamiatkou celého Lotyšska, autor: DaarznieksNárodný park Gauja je najväčšou prírodnou pamiatkou celého Lotyšska, autor: DaarznieksNárodný park Gauja sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Rigy, autor: ErestrebianNárodný park Gauja sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Rigy, autor: Erestrebian

Riga

Takmer miliónová Riga budí u väčšiny bežných ľudí veľa otázok. Oblasť s hlbokými koreňmi socializmu, komunistickými stavbami, ktoré aj tomu najväčšiemu laikovi napovedia, že život tu nebýval dvakrát príjemný a hlavne mesto viditeľne zasiahnuté ekonomickou krízou z roku 2009 skrátka nepatrí k najvyhľadáva­nejším centrálam európskych turistov. Milenecké dvojice sa radšej vypravia za skvostnou Eiffelovkou a postarší ľudia dôchodkového veku s nadšením zavítajú do Londýna. Avšak aj cez tieto fakty je Riga pozoruhodná a svojich návštevníkov si pomaly, ale isto strhne na svoju stranu. Keď prvýkrát vojdete do ulíc, čosi vám vyrazí dych, je to niečo, s čím sa v žiadnom inom hlavnom meste nestretnete, ide o nevídaný pokoj a pohodu. Oproti preľudnenej a hektickej Prahe vás miestni ľudia prekvapia svojou priateľskosťou a stoickým pokojom. V každom menšom penzióne vás privítajú s otvorenou náručou a zahrnú vás takmer materskou láskou, obyvatelia blúdiaci mestom sa stále usmievajú a príjemne konverzujú, čo je pre cudzincov naozaj prekvapivý úkaz. Čo je ďalším zvláštnym javom, na námestiach nenájdete predražené reštaurácie, gýčové obchodíky so suvenírmi ani žiadne taxíky, Riga jednoducho nežije cestovným ruchom a v meste je to naozaj poznať. Cez deň si môžete prezrieť historické stavby, pamiatky a pomníky a večer sa odreagovať v príjemnom klube pri osviežujúcom kokteile.

Hlavné mesto Riga je hlboko zasiahnuté ekonomickou krízou, autor: NikaterHlavné mesto Riga je hlboko zasiahnuté ekonomickou krízou, autor: NikaterRiga sa pýši úzkymi uličkami a množstvom historických budov, autor: NikaterRiga sa pýši úzkymi uličkami a množstvom historických budov, autor: Nikater

Letenky do Lotyšska nepatria práve k najlacnejším, zaobstarať ich môžete od 225 € aj so spiatočným letom.

Najlacnejšie letenky do Lotyšska ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Lotyšska - zavítajte do národného parku či pokojného hlavného mesta bol publikovaný 8. dubna 2013 v 11.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...