Lacné letenky do Chorvátska - skúste krásy Dubrovníka či Splitu

Tagy:  Dubrovník, Split, Pula, Letisko Dubrovník, Letisko Split, Letisko Pula

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Chorvátska - skúste krásy Dubrovníka či Splitu

Chorvátsko sa so svojou návštevnosťou radí medzi najobľúbenejšie krajiny Európy. Do tejto slnečnej destinácie ročne zavíta viac ako milión turistov a cestovný ruch tu patrí k najsilnejším odvetviam vôbec. Oblasť stredozemného mora je preslávená krištáľovo čistým morom, subtropickým podnebím a priateľskými domorodcami. Chorvátsko neponúka len príjemné kúpanie a relax na plážach, ale aj prírodné pamiatky v podobe národných parkov a rezervácií, čo tuší máloktorý turista. Predovšetkým Slováci sa naučili za touto pôvabnou krajinou cestovať autom, ale práve tento rok si môžete dopriať luxus v podobe leteckej dovolenky za prekvapivo nízke ceny.

Dubrovník

Menšie, 50 tisícové mesto je významným turistickým letoviskom Chorvátska. Pýši sa významným osobným prístavom a samozrejme kúzlom prímorského mesta. Patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe a preto bol Dubrovník už v roku 1979 zaradený do celosvetového zoznamu kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Okrem atraktívnych obchodíkov a piesočných pláží láka návštevníkov pestrofarebnou flórou v miestnych parkoch. Ak ste sa rozhodli do Dubrovníka tento rok zavítať, miestna aerolinka Croatian Airlines ponúka letenky už od 101 € aj so spiatočným letom!

Vyhlásený prístav v Dubrovníku, autor: Daniel OrtmannVyhlásený prístav v Dubrovníku, autor: Daniel Ortmann

Split

Najväčšie mesto chorvátskeho pobrežia ktoré má okolo 200 tisíc obyvateľov leží na polostrove medzi Kaštelským zálivom a Splitským prielivom. Rovnako tak ako Dubrovník vlastní Split majestátny prístav, dôležitý pre pravidelné obchodné styky s okolitými ostrovmi a Talianskom. Okrem skvostných historických pamiatok si tu môžete užiť reštaurácie plné miestnych špecialít, nákupy originálnych doplnkov alebo večery v moderných kluboch. Letenky do Splitu kúpite za 101 € taktiež od Croatian Airlines.

Pula

Najväčšie mesto v Istrii, významné hospodárstvom a kultúrou leží v najlepšie chránenej zátoke Istrijského polostrova. Vďaka antickým pamiatkam sa tu konajú najrôznejšie festivaly a cestovné kancelárie organizujú poznávacie výlety vždy aktuálnym turistom. Tunajšie pobrežie je aj na jadranské pomery mimoriadne členité, pláže tvoria z väčšiny skalné masívy a betónové plošiny, ale aj napriek tomu je kúpanie a leňošenie pri mori príjemným oddychom. Do Puly môžete odcestovať za neuveriteľných 29 €! Túto mimoriadnu cenu ponúka Ryanair.

Letisko Dubrovnik

Letisko leží približne 20 km od rovnomenného mesta. Pri terminály nonstop zastavuje autobus idúci do centra mesta, cesta vás stojí necelé 4 eurá. Autobus zastavuje na hlavnej stanici v Gruž, kde si môžete najať taxi k Vášmu ubytovaniu alebo ísť lokálnym autobusom.

Letisko Split

Leží iba 18 km od mesta Split, moderné letisko je vybavené obchodmi, kaviarňami, reštauráciami, zmenárňami a samozrejme taxislužbou. Pravidelná autobusová linka číslo 37 vás dopraví do centra mesta počas 30 minút a zaplatíte iba 2 eurá.

Krásna promenáda Splitu, autor: AirinKrásna promenáda Splitu, autor: Airin

Letisko Pula

Letisko Pula patrí medzi menšie letiská v krajine Chorvátsko a nachádza sa blízko mesta Pula. Z tohto letiska zaisťujú nízkonákladové letecké spoločnosti hlavne medzinárodné lety. Medzi letecké spoločnosti lietajúce do Puly patria Blue1, GermanWings, InterSky, Norwegian Air Shuttle, Ryanair a Thomsonfly.

Najlacnejšie letenky do Chorvátska ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Chorvátska - skúste krásy Dubrovníka či Splitu bol publikovaný 4. dubna 2013 v 10.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...