Lacné letenky do Fínska - zavítajte do krajiny tisícich jazier

Tagy:  Finsko, Helsinky, jazerá, kultúra, príroda, letiská

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Fínska - zavítajte do krajiny tisícich jazier

Za posledné desiatky rokov sme si navykli navštevovať prímorské letoviská a absolvovať poznávacie zájazdy do známych metropolí ako je Paríž, Londýn, Benátky či Madrid. Tento trend sa však už toľko „nenosí“ a na rad prichádzajú Škandinávske štáty. Fínsko, Nórsko, Švédsko – turisticky atraktívne oblasti s panenskou prírodou a čistým vzduchom. Je síce pravda, že teplých letných dní si na severe až toľko neužijete, ale o slniečko nebude núdza. Priezračné jazerá, prekrásne stavby a miestne trhy vás upútajú a získajú si vaše srdce naveky. Ustúpte od tradičných dovoleniek v Stredomorí a vydajte sa za tajomstvom ľadového Fínska.

Fínsko je stelesnením nadpozemsky krásnej prírody, autor: hhj1Fínsko je stelesnením nadpozemsky krásnej prírody, autor: hhj1

Fínsko, jedna z troch škandinávskych krajín obývajúcich rovnaký polostrov, celé roky patrilo oproti ostatným severským štátom k menej dôležitým. Švédsko na dlhé roky preslávila ABBA, Nórsko je odjakživa obľúbené pre svoje fjordy a neprekonateľné Lofoty, ale Fínsko, to nikdy turistov veľmi nelákalo. S príchodom nových technológií v podobe internetu a telekomunikácií sa krajina dostala do popredia a teraz zaberá spolu so svojimi susedmi rovnoprávnu pozíciu. S výnimkou hlavného mesta je Fínsko akousi oázou pokoja. Tunajší obyvatelia sa plne venujú okolitej krajine a oddávajú sa nerušenému relaxu, aký by im závidel kde aký „workoholik“. Málo kto vie, že Fínsko je siedmou najväčšou krajinou sveta, jednou tretinou leží za polárnym kruhom a skladá sa z takmer sto tisíc ostrovov. Štát je taktiež známy ako „krajina tisícich jazier“, čo je pre Fínsko presným heslom, nikde nenájdete také množstvo vodnej plochy, ako práve tu. Flóra je zastúpená v hojnom počte borovíc a smrekov a faunu tvoria prevažne losy, hnedé medvede a vlci.

Fínsky vidiek je okrem dych vyrážajúcej prírody pokojný a vyrovnaný, autor: rosipawFínsky vidiek je okrem dych vyrážajúcej prírody pokojný a vyrovnaný, autor: rosipaw

Helsinki

Hlavné mesto Fínska tu úraduje od roku 1812, môžeme teda tvrdiť, že Helsinki patria k akýmsi európskym mláďatám. Typické sú pre svoju priemyselnú výrobu, ktorá ich živí a pre najväčší prístav v krajine. V roku 2000 sa, rovnako ako Praha, stali kultúrnym mestom roka, to nie je pre nadšených znalcov a cestovateľov žiadnym prekvapením, pretože hlavné mesto oplýva historickými stavbami na každom rohu. Prvý fakt, ktorý vás pri návšteve Helsínk uchváti je pristátie. Ak ste boli doteraz zvyknutí na preplnené a chaotické letiská, budete si pripadať ako v sne, tunajšie letiskové priestory sú na naše pomery vskutku malé, útulné a hlavne, vyskytujú sa takmer uprostred lesa. Po vstupe do mesta sa budete cítiť príjemne a vítaný, centrum je všeobecne známe menšími stavbami a preto nečakajte žiadne mrakodrapy ani ultramoderné nákupné centrá. Ojedinelé stavby majú svoj osobitý pôvab a všade okolo je veľa zelene.

Helsinki oplývajú množstvom historických stavieb, za čo boli roku 2000 ocenené, autor: hhj1Helsinki oplývajú množstvom historických stavieb, za čo boli roku 2000 ocenené, autor: hhj1V Helsinkách nenájdete vyššiu budovu, než je 12 metrov, autor: rocknrollqueenV Helsinkách nenájdete vyššiu budovu, než je 12 metrov, autor: rocknrollqueen

Letenky

Obľúbené spoločnosti Wizzair a Ryanair ponúkajú tie najlacnejšie letenky na trhu. Do mesta Lappeenranta pri hraniciach s Ruskom sa teraz pozriete za neuveriteľných 92 €. Ak chcete priamo do Helsínk, ostatné firmy ako je Lufthansa či ČSA poskytujú letenky o niečo drahšie, najlacnejšie aj so spiatočnou cestou zakúpite za 250 €.

Najlacnejšie letenky do Fínska ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Fínska - zavítajte do krajiny tisícich jazier bol publikovaný 2. dubna 2013 v 10.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...