Lacné letenky do Ruska - spoznajte najväčšiu krajinu sveta!

Tagy:  Rusko, Európa, Ázia, cestovať, Moskva

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Ruska - spoznajte najväčšiu krajinu sveta!

Aj cez to, že doby Sovietskeho zväzu sú už desiatky rokov za nami a my radšej navštevujeme subtropické letoviská či klasické romantické oblasti ako je Paríž či Rím, Rusko má svoje osobité čaro, ktoré nadchne nejedného turistu. Rovnako tak, ako sa do módy opäť vracia ruský jazyk, obľúbili sme si ruskú a východnú kuchyňu, zájazdy do najväčšieho mesta Európy a Ázie sú v kurze čím ďalej viac. V týchto mesiacoch sa v krajine začína rýchlo ochladzovať a pomaly nastupujú prvé zimné mrazíky, veľa cestovateľov by tunajšie podnebie odradilo, ale Rusko je tou najväčšou tradíciou a atrakciou práve v zimnom období. Vybavte sa pravou baranicou, dlhým kožušinovým kabátom a vydajte sa za poznaním ruskej krajiny a hlavného mesta, Moskvy.

Rusko je najväčšou krajinou na svete a rozkladá sa čiastočne v Európe aj v Ázii, autor: KnutuxRusko je najväčšou krajinou na svete a rozkladá sa čiastočne v Európe aj v Ázii, autor: Knutux

Prečo do Ruska?

Rusko je pre mnohých krajina večnej chudoby, neznesiteľnej zimy a zvláštnych občanov. Opak je však pravdou. Čo sa finančného stavu obyvateľov týka, sociálne slabšie sa tu nájdu rovnako tak, ako v každej krajine, ale sa vydáte do Moskvy, budete si aj v tých najznačkovejších odevoch pripadať ako „chudobný príbuzný“. Rusi vedia skvelo obchodovať a zarábať neuveriteľné peniaze, čo je na nich aj patrične poznať. Ruská krajina je dosť podobná flóre škandinávskych krajín. Borovicové lesy, dlhé pláne a vysoké hory vzbudzujú v návštevníkoch pokoj a relax. Jednou z najväčších miestnych atrakcií je jazero Bajkal, ktoré je najhlbšie na svete, v jeho okolí môžete stanovať a stráviť tak pár príjemných chvíľ so svojimi blízkymi.

Chrám Vasila Blaženého je atrakciou celej Moskvy, autor: KnutuxChrám Vasila Blaženého je atrakciou celej Moskvy, autor: Knutux

Moskva

Viac ako desaťmiliónové ruské hlavné mesto je najväčším politickým, kultúrnym a ekonomickým centrom krajiny. S nespočetným množstvom divadiel, galérií, luxusných reštaurácií a barov je Moskva centrom zábavy a v posledných rokoch aj stred záujmov mnohých turistov celého sveta. Historické centrum je staré stovky rokov, v jeho strede sa rozkladá trojuholníkový Kremeľ, prehlásený spolu s Červeným námestím pred dvadsiatimi rokmi za pamiatku UNESCO. Skvostom metropoly je Chrám Vasila Blaženého, ​​zaujímavý svojimi pestrofarebnými kopulami presne v štýle ruského umenia.

Okrem tradičnej kopulovitej architektúry nájdeme v Moskve aj moderné smery, autor: BradmoscuOkrem tradičnej kopulovitej architektúry nájdeme v Moskve aj moderné smery, autor: Bradmoscu

Letenky

So spoločnosťou Air Berlin sa do Moskvy dopravíte za 100 €, let je síce z Nemecka, ale vrátane všetkých poplatkov a spiatočnej letenky, cesta sa vám vyplatí. Lufthansa ponúka odlet z Prahy za 177 €. Ostatné spoločnosti poskytujú letenky okolo 200 € a viac.

Panoráma ruskej Moskvy, autor: AzovPanoráma ruskej Moskvy, autor: Azov

Najlacnejšie letenky do Ruska ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Ruska - spoznajte najväčšiu krajinu sveta! bol publikovaný 19. března 2013 v 15.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...