Lacné letenky z Brna - cestujte za bezkonkurenčné ceny

Tagy:  Brno, letisko, terminál, história, ryanair, wizzair

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky z Brna - cestujte za bezkonkurenčné ceny

Žili ste celé roky v domnienke, že na dovolenku sa letecky vypravíte iba z pražskej Ruzyně? Opak je pravdou, z Brna sa do niekoľkých málo destinácií dostanete za naozaj nízke a bezkonkurenčné ce­ny.

Letisko Brno

Brno-Tuřany je medzinárodné odletové a príletové letisko nachádzajúce sa 7,5 km od moravskej metropoly. Letisko s nepretržitou prevádzkou je plne vybavené pre lety VFR a umožňuje prevádzku vo dne aj v noci.

Futuristická hala moderného letiska Tuřany, autor: Karel xFuturistická hala moderného letiska Tuřany, autor: Karel x

História

Slávnostné otvorenie prepuklo v roku 1954, o 4 roky neskôr tu bola zahájená civilná prevádzka. Už v šesťdesiatych rokoch počet odbavených cestujúcich výrazne prekročil 200 tisíc a počet pohybov lietadiel 10 tisíc ročne. V rokoch 1984 až 1985 bola rozšírená odbavovacia hala a letisko získalo štatút verejného medzinárodného civilného letiska. V polovici roka 2002 sa prevádzky letiska ujala súkromná spoločnosť LETIŠTĚ BRNO, a.s. a o pár mesiacov neskôr sa začali prvé letecké dni, ktoré sa konali aj 6 rokov potom. V roku 2006 bol otvorený moderný, architektonicky pozoruhodný terminál a začalo pravidelné spojenie ČSA s Prahou. Dnes sa z Brna lieta prevažne do Moskvy, ale tiež do Milána a Španielska.

Letecký deň je atrakciou celého mesta, autor: MarekVLetecký deň je atrakciou celého mesta, autor: MarekV

Terminály

Hlavný terminál pochádza z dielne uznávaného brnenského architekta Petra Parolka, ten sa vo svojej tvorbe odklonil od tradičného funkcionalizmu a stavbu navrhol v štýle high-tech, radiacim sa do organickej architektúry. Základom nosnej konštrukcie jednoloďovej oblej haly o rozmeroch 44,5 × 81 m je šesť mohutných, v interiéri priznaných priehradových oblúkov, aerodynamický šupinatý plášť budovy je zvonku pokrytý šesťuholníkovými šablónami z titánzinkového plechu. Interiér haly je čistý, bez zbytočných dekorácií a podlieha dennému a nočnému svetlu.

Hlavný terminál pochádza z dielne uznávaného brnenského architekta Petra Parolka, autor: Karel xHlavný terminál pochádza z dielne uznávaného brnenského architekta Petra Parolka, autor: Karel x

Brno mesto

Moravská metropola je ako všetci vieme druhé najväčšie mesto Českej republiky s počtom obyvateľov okolo 400 tisíc. Brno sa stalo centrom súdnej moci Českej republiky a sídlom Ústavného súdu. Významným miestom je výstavisko, kde sa konajú dôležité veľtrhy a tradičné výstavy. Oproti Prahe je Brno ďaleko menej komerčné a stále si zakladá na svojich tradíciách v podobe krojov a moravských koncertov. Nájdete tu aj väčšie percento veriacich. Čo sa vysokoškolského štúdia týka, Masarykova univerzita sa pýši prvotriednou kvalitou a mohla by sa rovnať univerzite Karlovej v hlavnom meste. K najvýznamnejším dominantám mesta sa radí hrad Špilberk, katedrála svätého Petra a Pavla, hrad Veveří, Brnenská priehrada a funkcionalistická vila Tugendhat zapísaná vo svetovom dedičstve UNESCO.

S Ryanair sa z Brna do Londýna dopravíte za neuveriteľných 32 €, vrátane spiatočnej cesty. Letenka do Milána tam i späť pre jednu osobu stojí 46 €. S Wizzair sa do Londýna vypravíte za 40 € a do Ríma sa pozriete za akčnú cenu 44 €.

Brno, druhé najväčšie mesto republiky, má prekrásne historické centrum, autor: IricigorBrno, druhé najväčšie mesto republiky, má prekrásne historické centrum, autor: Iricigor

Najlacnejšie letenky z Brna ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky z Brna - cestujte za bezkonkurenčné ceny bol publikovaný 28. února 2013 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...