Letisko Drážďany, ďalšie z nemeckých letísk

Tagy:  Drážďany, letisko

Sponzorované odkazy:

Letisko Drážďany, ďalšie z nemeckých letísk

Letisko Drážďany, predtým známe ako Flughafen Dresden-Klotzsche je medzinárodným letiskom v Nemecku. Nachádza sa v drážďanskej časti Klotzsche, asi 5 km od centra mesta. Na „Drážďanské medzinárodné“ bolo letisko premenované v septembri 2008. V tom istom roku cestovalo cez toto letisko 1,860,364 pasa­žierov, čo je 0,3% nárast oproti predchádzajúcemu roku a bolo uskutočnených 36 968 pristátí a odletov (v tomto smere bol nárast 2,3%). Letisko je tiež sídlom EADS EFW, odnože spoločnosti EADS. Všetok servis pre pasažierov zabezpečuje spoločnosť Lufthansa Airport Services Dresden GmbH (LASD), čo je dcérska spoločnosť Lufthansy a ďalej potom AHS (Aviation Handling Services). Letisko si riadi svoju prevádzku samo.

Terminál 1, autor: Philipp TropschugTerminál 1, autor: Philipp Tropschug

Ako sa na letisko dostať?

Jednou z možností, ako sa dostať na Drážďanské medzinárodné letisko, je prísť vlakom, a to na stanicu priamo pri letisku. Použiť môžeme vlak číslo S2 nemeckého metra S-Bahn. Metro jazdí každú polhodinu zo staníc Dresden-Neustadt and Dresden Hauptbahnho v centre. Cesta trvá 13 alebo 23 minút. Ďalej je možné využiť aj autobusovú dopravu, a to autobus Dresdner Verkehrsbetriebe (DVB), linku 77. Tá vedie na električku DVB číslo 7, ktorá ide priamo do centra. Z obvodu Hellerau sa môžeme dostať na letisko autobusom číslo 97, z miest Boxdorf and Radebeul ide linka 425. Letisko sa nachádza v tarifnej zóne Verkehrsverbund Oberelbe lístok stojí 2 €. Je platný pre autobus, metro a električky vnútri tejto zóny. Ostatné tarifné zóny pokrývajú okolité mestá ako je Meissen a taktiež českú hranicu. Lístky je možné získať v automatoch na zastávkach a na informáciách na letisku v príletovej zóne.

Cesta autom

Je tiež samozrejme možné sa na letisko dopraviť vlastným autom. Je vzdialené približne 9 km od centra mesta a mestom sa k nemu dostanete za približne 20 minút. V prípade potreby je možné využiť aj taxík, ktorý stojí od 16 do 18 €. K letisku vedie aj cesta A4 Autobahn a vedie z Aachenu na nemeckej hranici do Görlitz na poľskej hranici. Kríži sa s A13 a A17, vedúcich k českej hranici a ďalej do Prahy.

Parkovisko

Na letisku je parkovisko s približne 1500 parkovacími miestami, ktoré je pripojené k terminálu skleneným priechodom. Nájdeme tu tiež tri parkoviská pre dlhé státie a jedno pre krátke státie.

Článok Letisko Drážďany, ďalšie z nemeckých letísk bol publikovaný 21. února 2013 v 11.30 v rubrike Letiská. Autorom článku je Barbora Keprdová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...