Letenky na Island - kde ich získať?

Tagy:  Island, Viedeň, Mníchov, Berlín, Hamburg, Germanwings, Keflavík, Reykjavík

Sponzorované odkazy:

Letenky na Island - kde ich získať?

Island rozhodne nie je jednou z vyhľadávaných turistických lokalít. Vďaka tomu je bohužiaľ ponuka leteniek, obzvlášť tých lacných, menšia. Aj napriek tomu však nie je problém na Island sa vypraviť.

Hustá sieť letísk

Hoci sa to mnohým nezdá, Island sa môže pochváliť rozvinutou sieťou letísk. Nájdeme ich desiatky. Všetky medzinárodné spoje však smerujú na letisko ležiace v blízkosti hlavného mesta, ktoré sa volá Keflavík. Odtiaľ sa potom dá pohodlne pomocou ďalších vnútroštátnych spojov dostať kamkoľvek po ostrove. Do Reykjavíku sa potom dopravíme vďaka autobusovým linkám.

Aj napriek tomu, že je Island veľmi riedko osídlený, lietajú sem linky z mnohých svetových destinácií. Pochváliť sa môže letmi do 7 destinácií v USA, 3 v Kanade, po Európe sa potom priamo z Keflavíku dostaneme do zhruba 30 ďalších destinácií.

Praha – Keflavík

Bohužiaľ, v súčasnej dobe nie je v ponuke žiadna priama linka, ktorá by pravidelne spájala Českú republiku s Islandom. Nedá sa ani spoliehať na občasné charterové lety, ktoré sa môžu vyskytnúť. Prakticky vždy je teda nutné cestovať s prestupom.

Lety z Viedne

Na Island sa dostaneme celkom bez problémov, ak využijeme niektoré z najbližších zahraničných letísk. Linka medzi Viedňou a Keflavíkom funguje v sezóne, operujú tu Austrian Airlines a Niki aerolinky, ktoré sa radia medzi semi-lowcost.

Lety z nemeckých letísk

S Islandom je pravidelne spájaný rad nemeckých miest. Linky spoločnosti Iceland Express lietajú celoročne na letisko Berlin-Schönefeld a Frankfurt-Hahn. Spoločnosť Icelandair potom môže ponúknuť pravidelné linky do Frankfurtu, sezónne potom lieta na letisko Berlin-Schönefeld a Hamburg. Sezónnu prevádzku potom ponúka aj Lufthansa, konkrétne do Düsseldorfu a Hamburgu, ďalej AirBerlin hneď do rady destinácií – Berlin-Tegel, Düsseldorf, Hamburg, Mníchov a Stuttgart. Ponúkajú sa aj letenky nízko nákladových nemeckých Germanwings, ktoré lietajú na letisko Cologne/Bonn a Stuttgart.

Lety s prestupom

Dobre sa dostaneme na Island, ak zvolíme cestu s jedným prestupom. K tomu si môžeme vybrať niektoré z tradičných prestupových letísk, ako je napr. Heathrow alebo Paris-Charles de Gaulle.

Lacné letenky na Island

Najlacnejším spôsobom, ako sa dostať na Island, je zakúpenie dvoch leteniek od nízko nákladových spoločností. Lacné letenky totiž ponúka Iceland Express, spája Island s celou radou významných európskych letísk. Z tohto prestupového letiska už lacnú letenku do Českej republiky zoženieme oveľa ľahšie.

Najlacnejšie letenky na Island ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Island - kde ich získať? bol publikovaný 20. února 2013 v 11.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...