Letenky do Lisabonu - s kým a za koľko?

Tagy:  Portugalsko, Lisabon, TAP Portugal, Lufthansa, Germanwings, easyJet

Sponzorované odkazy:

Letenky do Lisabonu - s kým a za koľko?

Portugalsko, štát Pyrenejského polostrova určite stojí za pozornosť. Bránou k jeho poznaniu nám bude s najväčšou pravdepodobnosťou práve Lisabon.

Ponuka leteniek do Lisabonu

Lisabon nepatrí medzi najčastejšie ciele tuzemských cestovateľov. Hlavne kvôli tomu nie je ponuka leteniek nijako pestrá, od nízkej ponuky sa zase odvíjajú vyššie ceny. Určite teda stojí za to zvážiť všetky možnosti a treba využiť služby viacerých leteckých spoločností.

Letisko v Lisabone

Lisabonské medzinárodné letisko nazývané Lisbon Portela Airport je najvyťaženejším portugalským letiskom a jedným z najväčších juhoeurópskych. V posledných rokoch sa dočkalo mnohých zmien, jeho kapacity sa rozširujú. Nachádza sa blízko samotného hlavného mesta krajiny, možno sa z neho teda pohodlne dostať, kamkoľvek je potrebné.

Priame lety do Lisabonu

Z Prahy do Lisabonu môžeme priamo letieť len s jednou spoločnosťou – s portugalskými aerolinkami TAP Portugal. Ide však o klasické aerolinky, takže cena je o niečo vyššia, než sme zvyknutí u letov do mnohých iných európskych destinácií. Cena spiatočnej letenky sa pohybuje zhruba okolo 320 €.

Lety s prestupom

Ak sme ochotní letieť s prestupom, môžeme očakávať zaujímavejšiu cenu. Spiatočnú letenku tak môžeme zaobstarať bez problémov napr. za 260 € s poplatkami, ak ju zakúpime u Lufthansy. Samozrejme môžeme využiť služby viacerých leteckých spoločností a cestovať cez niektorý európsky uzol, ako je napríklad Paríž, Londýn či Brusel. Máme tak možnosť využiť aj lacných letov nízkonákladoviek. Do Lisabonu sa napríklad ľahko dostaneme s easyJet. O letisko má tiež záujem Ryanair, jedná sa o založenie ďalšej základne práve tu.

Do Lisabonu od susedov

Do Lisabonu môžeme samozrejme letieť aj z niektorého nemeckého letiska či z Viedne. Z Viedne momentálne lietajú aerolinky TAP Portugal. Tá istá spoločnosť lieta aj k našim západným susedom, konkrétne do Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburgu. Na letisko Berlin-Schönefeld sa zase dostaneme s easyJet. Operujú tu tiež samozrejme nemecké aerolinky. Lufthansa ponúka lety do Mníchova a Frankfurtu, prostredníctvom Eurowings tiež realizuje lety do Düsseldorfu. Germanwings potom lietajú priamo na letisko Cologne/Bonn, sezónne ponúkajú aj lety do Stuttgartu. Tu je potrebné veľmi dôkladne preveriť všetky možnosti, ak chceme ušetriť. Ľahko sa totiž môže stať, že nás letenka o mnoho lacnejšie nevyjde.

Najlacnejšie letenky do Lisabonu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Lisabonu - s kým a za koľko? bol publikovaný 4. února 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...