Najlacnejšie letenky do Lisabonu

Tagy:  Lisabon, portugalsko, lietanie, cestovanie, história, pamiatky, architektúra

Sponzorované odkazy:

Najlacnejšie letenky do Lisabonu

Portugalsko je prekrásnou, atraktívnou krajinou, ktorá určite stojí za poznanie. Skúste aspoň raz zabudnúť na klasické „dovolenkovanie“ v hotelovom komplexe pri bazéne, ale poznajte krásy hlavného mesta – Lisabonu. Jeho história a kultúrne dedičstvo vás uchvátia a zanechajú vám príjemné spomienky, ktoré si do mesta budete veľmi radi jazdiť obnovovať. Navštívte Portugalskú metropolu toto leto, kedy letenky kúpite za rekordne nízke ceny.

Najzápadnejšie mesto Európy, Lisabon, bolo vybudované na siedmich kopcoch, v blízkosti prístavu, kde sa rieka Tagus vlieva do Atlantického oceánu. Drvivá väčšina lisabonských ulíc je príliš strmých na automobilovú prevádzku, a tak tu doprava závisí na troch lanovkách a obrovskom výťahu, čo je veľmi netypické a pre turistov zaujímavé. Lisabon sa pýši niekoľkými jedinečnými kúskami civilnej architektúry, pričom jedným z nich je Ponte 25 de Abril, most, ktorého názov vznikol na počesť Karafiátovej revolúcie roku 1974. Ďalším slávnym mostom je Ponte Vasco da Gama, ktorý bol slávnostne dokončený v roku 1998 a je viac ako 17 kilometrov dlhý. Kúzlo Lisabonu spočíva v spätosti so svojou zlatou históriou, ktorá v meste zanechala stopy v podobe čiernobielej mozaikovej dlažby, zvanej Calçada, úzkych uličiek posiatych secesnými kaviarňami, prekrásne reštaurované domy a kostoly a v neposlednom rade slávny maurský hrad, ktorý sa stal dominantou celého mesta. Je zmesou historických štvrtí nazývaných bairros, architektúry a kultúry, čo ho výrazne odlišuje od iných dôležitých miest.

Lisabon je jedno z najkrajších miest, autor: rstmlLisabon je jedno z najkrajších miest, autor: rstml

Miesto, ktoré pri návšteve mesta rozhodne nesmiete vynechať je časť Belém. V minulosti táto oblasť slúžila ako miesto, odkiaľ vyrážali na svoje zaoceánske plavby všetci známi portugalskí námorníci. Ide o naozaj impozantnú a nikde neoklamanú stavbu v štýle manuelskej gotiky. Tento stavebný sloh sa vyznačuje veľkou ozdobnosťou a častým užívaním námorníckych a morských motívov ozdobných prvkov. Do modernej histórie sa kláštor zapísal ako miesto, kde bola podpísaná významná Lisabonská zmluva.

Lisabon je očarujúci, a preto nie je divu, že sa nedávno dostal na najvyššiu priečku porovnávacej štúdie zaoberajúcej sa dvadsiatimi najnavštevova­nejšími mestami na svete. V tejto štúdii britskí turisti potvrdzujú, že Lisabon splnil kritériá, ktoré človek pri cestovaní vyžaduje, a predčí tak ostatné mestá. Ak aj vám záleží na priaznivom podnebí, ľahkom prístupe do mora, príjemných cenách za letenky a ubytovanie, kvalitnom jedle, príťažlivej kultúre a dobrom výmennom kurze, neváhajte a presvedčte sa na vlastné oči!

Letenky

Teraz sa s nízko nákladovou spoločnosťou Ryanair do portugalského Lisabonu pozriete za neuveriteľných 48 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Leťte do Lisabonu za najnižšie ceny, autor: andi_appleLeťte do Lisabonu za najnižšie ceny, autor: andi_apple

Najlacnejšie letenky do Lisabonu ponúka www.pelikan.cz

Článok Najlacnejšie letenky do Lisabonu bol publikovaný 19. prosince 2013 v 06.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...