Kedy nakupovať tie najvýhodnejšie letenky?

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, zájazd, akčné letenky, last minute, december, január

Sponzorované odkazy:

Kedy nakupovať tie najvýhodnejšie letenky?

Cestovanie je jednou z najzábavnejších vecí na svete. Poznávanie nových krajín baví mladých ľudí, študentov, seniorov, ale aj rodiny s deťmi. Nie je teda divné, že sa každý snaží čo najviac ušetriť na nákladoch za cestovanie, ktoré nebývajú najmenšie. Radšej si priplaťte za kvalitné ubytovanie a luxusný výhľad, ako by ste zbytočne vyhadzovali peniaze za predražené letenky. Kedy si ale zaobstarať letenky, aby vás vyšli čo najlacnejšie? Máme pre vás pár skvelých tipov, vďaka ktorým ročne ušetríte desiatky eur.

Last minute – kedy sú výhodné?

Už niekoľko rokov trhom prúdi fenomén menom letenky last minute. Ide o letenky, ktoré kúpite takzvane na poslednú chvíľu. Samozrejme, čím „narýchlo“ sú letenky nadobudnuté, tým rýchlejšie sa musíte zbaliť a vyraziť na cesty. Prináša to dokonca také situácie, keď jeden večer si letenky zaobstaráte a na druhý deň ráno odlietate do vybranej destinácie. V takýchto prípadoch sú letenky veľmi výhodné, lebo sa letecké spoločnosti a cestovné agentúry snažia zaplniť zostávajúce voľné miesta v lietadlách. Avšak nie vždy sú last minute letenky tak akčné. Často obsahujú nepriame poplatky, vďaka ktorým sa cena dostane na podstatne vyššiu cenu. Last minute letenky si preto vždy poriadne preverte a ponuku preštudujte.

Autor: dronepicrAutor: dronepicr

Nakupujte dlho dopredu

Naopak oproti last minute letenkám sa na trhu objavujú akčné letenky na niekoľko mesiacov dopredu. Možno ešte dnes nie ste si vedomí, či vám zamestnávateľ poskytne dovolenku a ani neviete, v akom termíne chcete k moru alebo na predĺžený víkend ísť, avšak čím skôr si letenky kúpite, tým lacnejšie a výhodnejšie budú. Nebojte sa letenky kúpiť pol roka dopredu, iste na nich ušetríte desiatky eur a navyše budete mať istotu dovolenky.

Rozhoduje cena, nie destinácia

Väčšina ľudí pri výbere dovolenky vyberá destináciu a následne až letenky a cena je pritom druhoradou záležitosťou. Samozrejme, ak sa chcete pozrieť do Dominikánskej republiky a nikam inam, potom sa prirodzene budete rozhodovať podľa destinácie. Ak je vám ale pomerne jedno, či sa v lete s deťmi vyberiete do Talianska, Chorvátska alebo na grécke ostrovy, potom nechajte primárne rozhodnúť cenu. Pozrite sa na akčné letenky a na ponuky nízko nákladových spoločností, kde už dnes zoženiete letenky do obľúbených turistických destinácií za senzačné ceny. Následne je na vás, aké ubytovanie zvolíte a či sa z letiska budete ešte dopravovať napríklad na iný ostrov.

Lietajte nízko nákladovo

Ak niekto ponúka vskutku lacné letenky, potom sú to nesporne nízko nákladové letecké spoločnosti. Sledujte pravidelne internetové stránky spoločností EasyJet, Wizzair alebo Student Agency a lietajte do európskych destinácií už od neuveriteľných 20 €.

Článok Kedy nakupovať tie najvýhodnejšie letenky? bol publikovaný 17. ledna 2017 v 08.45 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...