4 tipy, kam sa vydať ešte pred vianočnými sviatkami

Tagy:  lietanie, mesto, pobyt, vianoce, sviatky, európa, akčné letenky, november, december

Sponzorované odkazy:

4 tipy, kam sa vydať ešte pred vianočnými sviatkami

Vianoce sú prakticky za rohom a ak milujete ich atmosféru, potom by ste si ich mali náležite užiť. Vianoce nie sú len o niekoľkých sviatočných dňoch, ktoré sú napchaté návštevami a vynikajúcimi jedlami, Vianoce sú aj o advente, o pečení koláčov, nakupovaní darčekov a o cestovaní za vianočnými trhmi a všemožnými dobrotami naprieč celou Európou. Kam by ste sa tento rok pred Vianocami mali ešte pozrieť? Máme pre vás pár skvelých tipov, vďaka ktorým si užijete predvianočnú atmosféru plnými dúškami.

Viedeň nikdy nesklame

Viedeň je nesporne jedným z najimpozantnej­ších európskych miest, ktoré by mal za svoj život navštíviť aspoň raz úplne každý. Keď sa povie Viedeň, pravdepodobne vás napadnú pamiatky, kultúra na vysokej úrovni a mnoho luxusných podnikov od reštaurácií, cez hotely, až po butiky. Viedeň však ponúka oveľa viac, a to predovšetkým pred Vianocami. Vianočné trhy sú vôbec tými najkrajšími a okrem nezameniteľnej atmosféry vás nadchnú ponukou dobrôt a suvenírov.

Autor: charley1965Autor: charley1965

Čo hovoríte na Pobaltie?

Za vianočnými trhmi sa väčšina ľudí vypravuje pravidelne do miest našich susedov ako je spomínaná Viedeň, ďalej potom Berlín, Mníchov alebo Norimberg a zabudnúť nesmieme ani na Bratislavu. Prekrásna atmosféra na vás ale čaká aj v miestach, kde by ste to pravdepodobne nečakali. Reč je napríklad o pobaltských krajinách a ich hlavných mestách. Riga alebo Vilnius vám ponúkajú prekrásne trhy a mnoho zaujímavostí. Ceny leteniek sa pohybujú od 37 €.

Bratislava prekvapí

Ak nechcete letieť príliš ďaleko a tiež nechcete za letenky minúť príliš veľa peňazí, mali by ste sa vypraviť aj do Bratislavy. Hlavné mesto Slovenska neoplýva príliš významnou architektúrou alebo dejinami, ale vie vykúzliť dokonalú predvianočnú atmosféru. Ak neviete, čo v nasledujúcom víkende podniknúť, potom sa vydajte práve do Bratislavy a na trhoch ochutnajte tradičné halušky s bryndzou a kúpte si zaujímavé vianočné ozdoby.

Berlín ako ho nepoznáte

Berlín nie je tým typickým mestom, ktoré by si každý okamžite zamiloval. Avšak niečo na nemeckej metropole predsa len je. Pred Vianocami dokáže vykúzliť dokonalú atmosféru a prilákať turistov takmer z celého sveta. Vydajte sa na majestátne berlínske trhy a kúpte si netradičné domáce dekorácie z prírodných materiálov. Letenku do Berlína môžete mať už za skvelých 42 €, ak sa rozhodnete letieť s aerolíniami Student Agency.

Autor: IbolyaAutor: Ibolya

Článok 4 tipy, kam sa vydať ešte pred vianočnými sviatkami bol publikovaný 22. listopadu 2016 v 05.00 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...