Kam si zaletieť na vianočné trhy?

Tagy:  lietanie, akčné letenky, last minute, október, november, jeseň, trhy, vianočné trhy

Sponzorované odkazy:

Kam si zaletieť na vianočné trhy?

Vianoce síce ešte nie sú aktuálnou témou, avšak než sa nazdáte, budete spievať vianočné koledy, jesť kapra so zemiakovým šalátom a rozbaľovať veľa darčekov. Koniec októbra je tu a spolu s ním aj blížiace sa prípravy na Vianoce. Obchody sú už ozdobené kolekciami a vzhľadom k tomu, akou rýchlosťou čas plynie, nemali by ste čakať a začnite si predvianočnú náladu užívať a predovšetkým si naplánujte adventné výlety. Čo si rozhodne nenechajte ujsť sú klasické vianočné trhy, ktorých je po celej Európe neuveriteľne veľa. Vyberte si tie najatraktívnejšie oblasti a užite si vianočné trhy a ich „klímu“ plnými dúškami. Kam sa tento rok vypraviť? Máme pre vás pár skvelých tipov.

Viedeň

Klasikou medzi klasikami je samozrejme majestátna Viedeň. Ak ste ešte nemali tú príležitosť ju v zime navštíviť, potom to tento rok zmeňte a do hlavného mesta Rakúska sa vydajte, a to ideálne s priateľmi alebo partnerom. Vianočné trhy vo Viedni sú neuveriteľne romantické a poskytujú všetko, čo môžete od trhu s touto atmosférou očakávať. Nechýba samozrejme varené víno a iné teplé nápoje, ďalej potom šišky a cukrovinky, voňavé likéry a tiež zoženiete niekoľko originálnych darčekov pod stromček.

Autor: Rachel DochertyAutor: Rachel Docherty

Miláno

Miláno je samo o sebe veľmi krásne a nielen cez Vianoce. Na turistov dýcha svojou architektúrou a historickou kultúrou, čo oceníte iste po celý rok. Avšak práve na Vianoce je tu atmosféra prekrásna. Butiky sú ozdobené vianočnými dekoráciami a stánky sa tiahnú pozdĺž celého centra. Počas nakupovania luxusných kúskov pre seba a svojich najbližších môžete popíjať talianske Amaretto, ochutnávať pečené gaštany či talianske sucháre a užívať si pohody a pokoja. Letenky do Milána teraz zoženiete za skvelých 25 €, a to s leteckou spoločnosťou SmartWings.

Norimberg

Ak nechcete letieť príliš ďaleko a nebojíte sa lietať napríklad z Brna, potom vás nesmie minúť nemecký Norimberg. Tu sú trhy každoročne nezabudnuteľné a sú na dosah ruky. Nemecko si potrpí na vianočné tradície a najrôznejšie dobroty, takže doma nechajte diétu a ochutnajte všetko, čo vám miestni obyvatelia na trhoch ponúknu. Okrem jedla a pitia zakúpite tiež vianočné ozdoby, svietniky, kožený tovar alebo doplnky. Cena letenky do nemeckého Norimbergu je teraz skvelých 23 €, a to s leteckou spoločnosťou Wizzair.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Kam si zaletieť na vianočné trhy? bol publikovaný 30. října 2016 v 06.15 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...