Lima za 445 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, dovolenka, zájazd, peru, lima

Sponzorované odkazy:

Lima za 445 €

Výhodou cestovania je fakt, že sa mu môžete neobmedzene venovať po celý rok. V zimných mesiacoch zavítate na hory alebo naopak do exotickej oblasti. V lete do stredomoria a na jar alebo na jeseň sú ideálnou voľbou predĺžené víkendy a iné potulky po európskych mestách. Jediné, čo vás môže limitovať, sú financie alebo nedostatok času. Čas máte vo vlastných rukách, avšak financie môžete ušetriť vďaka akčným letenkám. Tie vám umožnia precestovať takmer celý svet za naozaj skvelé ceny. Chcete sa pozrieť napríklad do Južnej Ameriky? Potom neváhajte a využite senzačných leteniek od spoločnosti British Airways, a to už za 445 €, vrátane spiatočného letu.

Južná Amerika je lákadlom pre všetkých, ktorí majú radi zábavu, teplé počasie, more, pamiatky a tiež temperament. Ak ste už znudení Európou a radi by ste spoznali niečo trochu iné, potom sa vydajte do prekrásnej Limy. Lima je hlavným mestom Peru a zároveň tiež ústrednou oblasťou pre ekonomiku, financie, školstvo, obchod, kultúru a jednoducho všetko, čo je s hlavným a tiež najväčším mestom spojené. Zatiaľ čo sú niektoré peruánske oblasti takmer pusté, chudobné a panensky nedotknuté, Lima je typickou metropolou spĺňajúcou všetky predpoklady veľkomesta.

Autor: XauxaAutor: Xauxa

Hlavné mesto Peru sa nachádza 12 kilometrov od Tichého oceánu v úpätí pohoria Ánd. Aj keď sa mesto nachádza v Južnej Amerike a jedná sa o jedno z vôbec najsuchších miest na svete, priemerné teploty sú tu okolo 23 stupňov. Nemusíte sa preto obávať teplotných rekordov, ktoré by vás obmedzovali v cestovaní a poznávaní tunajšej krajiny. Lima bola osídlená už v roku 1 535, a to španielskym vojskom na čele vtedajšieho kráľa. Pôvodný názov mesta sa volal Ciudad de los Reyes čiže mesto kráľov. Málokto určite vie, že už v roku 1 551 došlo k vôbec prvému založeniu Latinskoamerickej univerzity, ktorá sa nachádzala práve v dnešnej Lime. Nasledovalo založenie divadla, následne sa pridala železnica a tiež veľa historických pamiatok, ktoré v roku 1 988 vstúpili na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Ak sa v Lime budete nachádzať, potom si rozhodne nemôžete nechať ujsť historické námestie Plaza de Armas, ktoré je doslova presýtené prekrásnymi stavbami a pamiatkami. Jednou z nich je napríklad historický koloniálny pomník, nasleduje radnica, Arcibiskupský palác s vyrezávanými drevenými balkónmi, katedrála a palác peruánskeho prezidenta. Páčiť sa vám dozaista bude tiež v peruánskych štvrtiach Santiago de Surco, Magdalena, Miraflores a San Isidro, kde nájdete domy a vily tunajšej honorácie.

Článok Lima za 445 € bol publikovaný 5. května 2016 v 13.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...