Kalamata za 61 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, dovolenka, zájazd, kalamata, grécko

Sponzorované odkazy:

Kalamata za 61 €

Letenky sú výhodné a akčné po celý rok, ale musíte vedieť hľadať a tiež vytrvať, aby ste naozaj narazili na tie najlepšie. V tejto dobe sa už stretnete aj s letenkami do obľúbených turistických destinácií, kde si užijete ničím nerušenú letnú dovolenku. Ak si všetko necháte na poslednú chvíľu a začnete sa o pobyt pri mori zaujímať v júni, pripravte si stovky eur, pretože v hlavnej sezóne výhodnú letnú dovolenku naozaj nezoženiete. Buďte preto chytrí a objednajte si zájazd už teraz, kedy vás vyjde na krásne peniaze. Čo hovoríte napríklad na letenky do oblasti Kalamata v Grécku, za ktoré teraz zaplatíte senzačných 61 €?

Grécko je nesporne jednou z najnavštevo­vanejších európskych krajín, kde sa schádzajú turisti z celého sveta a Slováci nie sú výnimkou. Ak vás už nebavia okukané brehy Jadranu a radi by ste poznali niečo iné, potom sa vydajte do prekrásneho Grécka, ktoré je plné pamiatok, architektúry, vynikajúceho jedla a samozrejme tiež nekonečných pláží a priezračného mora, kde to priamo zvádza na kúpanie a na šnorchlovanie.

Autor: Oliver DeisenrothAutor: Oliver Deisenroth

Najznámejšími oblasťami Grécka sú rozhodne grécke ostrovy Korfu, Kos, Lesbos, Zakynthos alebo Rhodos, ale aj pobrežie Lefkada. Čo možno nepoznáte je úchvatné mesto Kalamata, prezývané tiež ako mesto olív. Výhodou mestečka, ktoré nie je tak turisticky sprofanované je fakt, že tu nebude zďaleka toľko nadšených turistov, ako je tomu práve v iných populárnych lokalitách. Mestečko Kalamata sa pýši približne 60 tisíc obyvateľmi, nachádza sa neďaleko mykénského META Farai a tiež v blízkosti legendárnej Sparty. Možno preto je mesto tak trochu zabudnuté, lebo leží v tieni týchto dvoch velikánov. Ak by ste si však mysleli, že je mesto menej obľúbené alebo dokonca nepekné, opak je pravdou. Ide o prekrásnu prímorskú oblasť pýšiacu sa predovšetkým olivami, olivovým olejom tej najvyššej kvality a tiež sladkými figami a sladkosťami zo sezamu a medu. Aj keď je mestečko Kalamata doposiaľ pomerne menej známe a nezaľudnené, čím ďalej viac turistov objavuje jeho krásy a je len otázka času, kedy sa z oblasti tiež stane typická grécka turistická lokalita, kde bude viac cudzincov ako miestnych obyvateľov. Kalamata je totiž, rovnako ako zvyšok krajiny, pretkaná históriou, množstvom malebných uličiek, nechýbajú príjemné prímorské reštaurácie a kaviarne, zálivy, útesy, promenáda so stánkami a trhmi a jednoducho všetko, čo si od letoviska pri mori môžete priať. Ak teda ešte neviete, kam sa tento rok vydať na dovolenku, Kalamata je skvelou voľbou a teraz navyše za naozaj ľudové ceny.

Článok Kalamata za 61 € bol publikovaný 1. května 2016 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...