Lanzarote za 61 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, zájazd, kanárske ostrovy, jar, leto, Lanzarote

Sponzorované odkazy:

Lanzarote za 61 €

Aj keď ľudia pravidelne cestujú po celý rok, sú určité obdobia, kedy cestovanie tak trochu stagnuje a naopak sú také, kedy sa ľudia chcú pozrieť do najrôznejších kútov planéty. Čo sa týka lietania do zahraničných letovísk zima je chudobnejšia, pretože ľudia skôr navštevujú lyžiarske svahy a šetria na letnú dovolenku. Tá je potom intenzívna od júna do augusta. V letnej sezóne je síce takmer všade krásne počasie, ale tiež musíte počítať s enormným výskytom turistov a predovšetkým s drahými letenkami a cenami jednotlivých pobytov. Na letnej sezóne skrátka cestovné kancelárie aj hotelieri najviac zarábajú, preto sa nemožno čudovať, že si priplatíte. Chcete sa už dnes pozrieť k moru, oddýchnuť si, načerpať energiu a napriek tomu nezaplatiť stovky eur? Potom sa pozrite do prekrásneho Lanzarote, ktoré môžete navštíviť už za skvelých 61 €.

Kanárske ostrovy sú jednou z najpopulárnejších turistických oblastí, a to nielen v lete, ale aj na jar alebo na jeseň. Kým v Stredozemí je najkrajšie a tiež najteplejšie počasie práve počas spomínanej letnej sezóny, na Kanárskych ostrovoch je prakticky neustále príjemná jar, ktorá poskytuje veľa možností nielen na opaľovanie sa na pláži a kúpanie v mori, ale vďaka príjemným teplotám a vlahému vzduchu budete mať tiež chuť spoznávať krásy ostrova a podnikať zaujímavé výlety. Kanárske ostrovy sú rozdelené na niekoľko častí, pričom jednou z najznámejších je Lanzarote.

Autor: Gero BrandenburgAutor: Gero Brandenburg

A prečo je práve Lanzarote tak príjemným a vyhľadávaným miestom na ostrovoch? Disponuje nezameniteľnou históriou a množstvom pamiatok, pretože ide o najstaršie miesto Kanárskych ostrovov. Lanzarote bolo osídlené už v roku 1 100 Féničanmi a následne Rimanmi. Nie je teda divné, že tu nájdete práve pozostatky a dejinné artefakty oboch týchto národov. Kanárske ostrovy sú svojou prírodou veľmi rozmanité a rozdielne. Kým oblasť Gran Canaria je povestná zaujímavými rastlinami a bujnou vegetáciou, o prírodných pomeroch a krajine Lanzarote sa traduje, že vyzerá obdobne ako povrch Marsu. Pôda je tu skôr piesočná s oranžovo-hnedým zafarbením. Okrem typických prímorských rastlín tu nájdete aj lišajníky a rašeliniská, ktoré sú pre teplú oblasť netypické.

Hneď ako sa na Lanzarote ocitnete, rozhodne by vám nemal uniknúť krásny Národný park Timanfaya. Ten je vyhlásený ako zmes vulkanoidov, ktoré sú pre bežné slovenské obyvateľstvo ako siedmy div sveta. Horúca pôda je tu úplnou samozrejmosťou, bublajúce potoky tiež a horúce pramene a para sú v Národnom parku využité aj v miestnej reštaurácii na prípravu štýlových pokrmov. Pozrite sa na Lanzarote už za skvelých 61 € a zažijete niečo, na čo nikdy nezabudnete.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Autor: César ManriqueAutor: César Manrique

Článok Lanzarote za 61 € bol publikovaný 18. dubna 2016 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...