S KLM do celého sveta

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, zájazd, klm, air france, spoločnosť

Sponzorované odkazy:

S KLM do celého sveta

Cestovanie je aktivitou, ktorej sa môžete venovať po celý rok a možno práve preto je tak obľúbené. Zatiaľčo niektoré športy nemožno vykonávať napríklad v zime alebo naopak v lete a množstvo ďalších záľub podlieha ročnému obdobiu, na dovolenku či za poznávacím zájazdom sa môžete vypraviť v novembri, v máji aj v júli. V posledných rokoch sa dali na ústup cesty osobným automobilom a autobusom a ľudia „presedlali“ na letenky a leteckú dopravu všeobecne. Keďže sú ceny benzínu a nafty čím ďalej drahšie, ceny leteniek neuveriteľne klesajú, vy sa tak na dovolenku do zahraničia môžete pozrieť mnohokrát za veľmi smiešne ceny. Letecká doprava je navyše neuveriteľne bezpečná, rýchla a praktická, avšak aj tu platí, že by ste sa mali mať na pozore a vyberať si iba osvedčené spoločnosti, ktoré vás do cieľovej stanice dopravia nielen bezpečne, ale aj komfortne a počas letu vám zaistia tú najlepšiu starostlivosť. Jednou z takýchto leteckých spoločností je KLM.

Autor: Jeff GunnAutor: Jeff Gunn

O KLM ste už iste neraz počuli, pretože ide o vôbec najstaršieho leteckého dopravcu na svete. Holandská letecká spoločnosť vznikla v roku 1919 a snáď ako jediná aerolínia za dobu svojho pôsobenia nezmenila svoj názov. KLM je tak pod touto skratkou známa už práve od 20. rokov 20. storočia. Do roku 2004 bola spoločnosť vlastníctvom holandského štátu, ale ekonomická situácia nedovolila krajine KLM ďalej prevádzkovať, a tak určitý podiel kúpila francúzska letecká jednotka Air France. Táto koalícia spôsobila vzniknutie tretej najväčšej leteckej spoločnosti na svete. Aj napriek tomu, že značnú časť leteckého dopravcu KLM dnes vlastní Air Fracne, aj napriek tomu môže pôvodné KLM vystupovať pod svojím menom a riadiť svoju spoločnosť tak, ako tomu bolo až do roku 2004. V leteckom svete sa tak stretnete s ponukami od Air France aj KLM a niekedy môžete naraziť na spojenie Air France-KLM, pod ktorým spoločnosť tiež vystupuje. KLM má stále svoju historickú základňu, ktorou je holandské medzinárodné letisko Amsterdam Schiphol, odkiaľ pravidelne lieta až 100 lietadiel tej najvyššej kvality. Okrem špičkových leteckých strojov od Boeingu a Airbusu prevádzkuje aj diaľkové lietadlá MD-11, ktorých vlastníctvom sa pýši len málo spoločností leteckého priemyslu.

San Francisco za 435 €

Letecká spoločnosť KLM poskytuje letenky do celého sveta, a to za veľmi dobré ceny. Ak budete pravidelne sledovať akciové ponuky a last minute zájazdy, môžete naraziť na naozaj výhodné ceny leteniek, ktorým možno len ťažko konkurovať. V aktuálnej ponuke nájdete napríklad spiatočné letenky do amerického San Francisca, a to už za senzačných 435 €.

Peking za 384 €

Ďalšou bezkonkurenčnou ponukou sú letenky do čínskeho hlavného mesta Pekingu. Ak sa rozhodnete letieť ešte v marci, vyjde vás spiatočná letenka so všetkými letiskovými poplatkami na skvelých 384 €, čo je ponukou, ktorú možno len veľmi ťažko odmietnuť.

Článok S KLM do celého sveta bol publikovaný 14. března 2016 v 06.45 v rubrike Letenky, Lietanie a Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...