3 americké mestá za tie najlepšie ceny

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, dovolenka, zájazd, amerika, usa

Sponzorované odkazy:

3 americké mestá za tie najlepšie ceny

S lacnými letenkami sa za posledných pár rokov doslova roztrhlo vrece. Zatiaľ čo v predchádzajúcich rokoch o preprave lietadlom ste mohli len snívať alebo na leteckú zahraničnú dovolenku ste šetrili naozaj celý rok, dnes je všetko inak. Lietanie po Európe je úplnou samozrejmosťou, dokonca vás, pri cenách benzínov a nafty, vyjde cesta automobilom ešte drahšie, letecky môžete cestovať po celom svete, za super ceny a rozhodne nemusíte byť milionár ani vysoko postavený manažér. Dnes si lietanie do všetkých kontinentov užijú študenti a tiež seniori. A kam sa za tie najlepšie ceny na trhu môžete vypraviť? Spoznajte krásu 3 majestátnych amerických miest, a to už od senzačných 332 €.

Chicago za 332 €

Chicago je nesporne jedno z najpopulárnej­ších, najväčších a tiež najkrajších miest Spojených štátov amerických. Mesto sa nachádza v štáte Illinois, na pobreží Michiganského jazera. Mesto je teda obklopené vodou, avšak nie morom ani oceánom, ako sa mnohí mylne domnievajú. Chicago je, so svojimi 10 miliónmi obyvateľov, tretím najväčším mestom Spojených štátov amerických. Väčší je už potom len New York a Los Angeles. Metropola je tiež prezývaná ako veterné mesto, lebo tu prúdi vietor vo väčšej koncentrácii, než je zvykom. Vďaka množstvu stromov a veterných mlynov však obyvatelia Chicaga veterné nárazy nijako nevnímajú. Okrem faktu, že Chicago má všetky vymoženosti moderného veľkomesta, pýši sa tiež neuveriteľným množstvom zelene a parkov všeobecne. Vďaka tomu si nebudete pripadať, ako by ste boli v plechovom, studenom a nič nehovoriacom meste. Zaleťte si do Chicaga za skvelú cenu, a to len s leteckou spoločnosťou Etihad Airlines.

Autor: wikimediacommonsAutor: wikimediacommons

San Francisco za 403 €

San Francisco síce nepatrí k tým najväčším mestám Spojených štátov amerických, ale zato sa pýši neuveriteľnou obľubou nielen turistov z celého sveta, ale aj amerických občanov a hollywoodskych producentov. San Francisco sa nachádza v Kalifornii, čiže v prípade, že milujete teplo a slniečko, tu budete ako doma. Mesto je vyhlásené predovšetkým pre svoj Golden Gate, čo je červený most spájajúci údolia, ale aj pre netypické domčeky, strmé ulice a električky, ktoré nikde inde nenájdete. V San Franciscu tiež nájdete veľa tuleňov, ktoré prirodzene obklopujú pobrežia a priľahlé móla. Letenky do San Francisca vás s aerolinkou Air France vyjdú na skvelých 403 €.

New York za 423 €

Keď sa povie USA, väčšina ľudí si automaticky vybaví New York a jeho najslávnejšiu Sochu Slobody a mnoho ďalších pamätihodností a zvláštnych úkazov. Toto mesto je impozantné predovšetkým tým, že je úplne charakteristické, nezameniteľné, originálne a jednoducho si ho nemôžete pomýliť so žiadnou inou svetovou metropolou. Mesto New York je známe predovšetkým pre svoje neuveriteľné množstvo mrakodrapov, ktoré sa tu začali stavať už pred viac ako 50 rokmi. New York ale nie je len mesto nekonečne vysokých budov, skrýva v sebe oveľa viac. Zvláštnosťou je napríklad monštruózny Central park, ktorý z niekoľko miliónového New Yorku robí razom príjemné miesto, kde si môžete za bieleho dňa užiť piknik, šport alebo romantické rande. Nie všetky metropoly sa obdobnou zeleňou vo svojom centre môžu pýšiť. Ak ste doteraz nemali tú možnosť New York spoznať, je na čase všetko zmeniť. Využite akčných leteniek leteckej spoločnosti Smart Wings a vydajte sa do New Yorku za skvelých 423 €.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok 3 americké mestá za tie najlepšie ceny bol publikovaný 8. února 2016 v 14.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...