Teherán za 103 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, exotika, pobyt, zájazd, teherán, irán, ázia

Sponzorované odkazy:

Teherán za 103 €

Cestovanie je jedným z mála koníčkov, ktorý vás snáď nemôže nikdy omrzieť. Kým zbieranie známok sa po dlhšej dobe stane nudnou záležitosťou, cestovanie je prakticky nevyčerpateľným zdrojom, lebo je vlastne nemožné, aby ste za svoj krátky život navštívili všetky krásne miesta. Pojem krásne miesta je navyše tak subjektívny, že by ste museli precestovať naozaj celú planétu, a to od Antarktídy, cez najjužnejší bod Afriky až po Tanzániu. Radíte sa hrdo k milovníkom turistiky a vo svojej podstate pre vás neexistuje oblasť, ktorá by vám nepripadala zaujímavá a lákavá? Potom vás iste potešia neuveriteľne lacné letenky do Teheránu, ktoré môžete v decembri kúpiť už za senzačných 103 €, a to len od leteckej spoločnosti Oman Air. Tak na čo ešte čakáte, hurá do Teheránu!

Autor: PaukAutor: Pauk

Možno vám cestovanie do týchto končín pripadá, vzhľadom k aktuálnej politickej situácii, trochu nebezpečné, avšak nie všetky lokality sú „zakázaným“ územím a treba podotknúť, že práve Teherán je neuveriteľne nádherným miestom. Ide o hlavné mesto Iránu, čo je štát nachádzajúci sa v islamskej časti Ázie. O Iráne sa viedli roky debaty a pre turistov sa stal takmer zakázanou krajinou, čo je však neuveriteľná škoda. Európa a jej hlavné mestá sú síce každé úplne iné, ale niečím sú si stále podobné a mentalita ľudí sa až tak nelíši. Keby ste ale porovnali mestá v Japonsku s tými v islamských oblastiach, nájdete nekonečne veľa rozdielov a minimum podobností. Ak teda máte radi Áziu, mali by ste ju precestovať krížom krážom, pretože len tak si môžete vytvoriť ucelený obrázok.

Ako bolo už povedané, Teherán je hlavným mestom Iránu a rozhodne sa nejedná o nejaké menšie mestečko. Žije tu okolo 8 miliónov obyvateľov, čo možno považovať za číslo, ktorým sa pýšia ozajstné metropoly. Prirodzene tu sídli všetka štátna správa krajiny a politicky, ekonomicky i finančne je Teherán v centre diania krajiny. Okrem toho tu nájdete ale aj veľa významných univerzít, ktoré majú skvelú povesť a nechýbajú samozrejme ani historické pamiatky, múzeá, galérie a mnoho ďalších pamätihodností, poukazujúcich na krásy islamskej kultúry a architektúry. Najväčšie zastúpenie majú nielen v Teheráne, ale v krajine všeobecne asi mešity, lebo obyvatelia Iránu sú ortodoxne veriaci moslimovia. Zastúpenie obyvateľov je preto pomerne celistvé. Z veľkej väčšiny tu žijú obyvatelia Iránu, nájde sa tu potom menšina z okolitých štátov a úplné minimum ľudí z celého sveta. Američania, Európania alebo Austrálčania majú úplne odlišnú mentalitu, preto sa v moslimských krajinách zdržujú minimálne.

Teherán je typickým veľkomestom, ktoré vám ponúkne aj nespočetné množstvo luxusných hotelov a reštaurácií, kaviarne, obchody s miestnymi špecialitami a nechýbajú samozrejme ani trhy, kde ochutnáte typickú iránsku kuchyňu a zaobstaráte si netradičné suveníry.

Článok Teherán za 103 € bol publikovaný 15. prosince 2015 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...